czwartek, 5 sierpnia 2021 10:21

Myślenice. Tragedia na drodze wojewódzkiej nr 964. Nie żyje strażak z Niepołomic

Autor Norbert Kwiatkowski
Myślenice. Tragedia na drodze wojewódzkiej nr 964. Nie żyje strażak z Niepołomic

Tragiczny wypadek w Wiśniowej. Nie żyje 36-letni motocyklista, który z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na drugi pas wprost pod nadjeżdżającą cysternę. Droga wojewódzka numer 964 była zablokowana przez sześć godzin.

Do zdarzenia doszło 4 sierpnia o godzinie 17.30. Zadysponowane na miejsce służby stwierdzili, iż w wyniku zderzenia poszkodowany został kierujący motocyklem, a samochód (cysterna) zatrzymał się na nasypie drogi i groził przewróceniem.

Niestety, pomimo reanimacji nie udało uratować się życia 36-letniego mieszkańca powiatu wielickiego. Jak się okazało, mężczyzna był niezwykle cenionym i lubianym strażnikiem miejskim w Niepołomicach. Pełnił również służbę druha w lokalnej jednostce.

Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice Roman Ptak żegna go tak:

Zawsze uśmiechnięty i radosny, gotowy nieść pomoc drugiemu człowiekowi.

Człowiek niespotykanej energii i wielu pasji.

Bezgranicznie oddany swojej pracy.

Takim Cię zapamiętamy.

Pogrążonej w żałobie rodzinie składamy najgłębsze wyrazy współczucia.

Opublikowany przez Miasto i Gmina Niepołomice Czwartek, 5 sierpnia 2021

Strażacy JRG ustabilizowali samochód ciężarowy wykorzystując wyciągarki samochodowe i podpory. Wezwano na miejsce zdarzenia Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego z JRG 2 Kraków w celu udzielenia pomocy służbom drogowym podczas wyciągania samochodu cysterny i zabezpieczeniu jej do celów procesowych.

Po zakończeniu czynności wyjaśniających przebieg zdarzenia przez funkcjonariuszy Policji oraz prokuratora usunięto rozbite elementy pojazdów oraz przeprowadzono sorpcję rozlanych płynów eksploatacyjnych z jezdni.

Przejazd na tym odcinku drogi wojewódzkiej był niemożliwy ponad 6 godzin - podróżujący korzystali z objazdów. Służby kierowały kierowców na objazdy.

Foto: bryg. Roman Ajchler

Myślenice - najnowsze informacje