środa, 6 lipca 2022 13:00

Myślenice. Uroczysty jubileusz 40-lecia szkoły muzycznej

Autor Marzena Gitler
Myślenice. Uroczysty jubileusz 40-lecia szkoły muzycznej

Myślenicka szkoła muzyczna ma powody do świętowania. 40 lat działalności to powód do dumy. Na uroczystych obchodach jubileuszu nie zabrakło ciepłych słów i wspomnień m.in. od wicepremiera Piotra Glińskiego, czy burmistrza Myślenic Jarosława Szalchetki.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach obchodzi w tym roku swoje czterdziestolecie, przy okazji, którego doczekała się oficjalnego otwarcia nowej sali koncertowej. W uroczystości wzięli udział minister kultury i dziedzictwa narodowego profesor Piotr Gliński, ale również burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka wraz z przedstawicielami lokalnych jednostek kultury.

- Cieszę się, że jako poseł na Sejm RP w 2017 roku mogłem przysłużyć się temu, aby nasza myślenicka kuźnia muzycznych talentów znalazła się wśród placówek przeznaczonych do modernizacji i rozbudowy m.in. o nową salę koncertową. Dziękuje Panu Ministrowi za remont szkoły, który przeniósł ją w XXI. wiek. Dziękuje również za wsparcie, jakie otrzymujemy na inwestycję w kulturę od ponad sześciu lat. Tych wszystkich środków, które resort skierował w tym czasie do myślenickich instytucji, czy stowarzyszeń kultury szacuje na poziomie ponad 20 mln zł. To ogromna pomoc za którą jeszcze raz dziękujemy – mówił podczas poniedziałkowego wydarzenia w Państwowej Szkole Muzycznej w Myślenicach burmistrz Jarosław Szlachetka, wręczając jednocześnie na ręce dyrekcji szkoły symboliczny czek z nagrodą Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice w dziedzinie kultury w wysokości 10 000 zł.

- 40-lecie szkoły muzycznej to piękna okazja do podsumowań, ale jednocześnie do spojrzenia w przyszłość. Składam podziękowania wszystkim, którzy tworzyli tę instytucję i doprowadzili do tego, że weszła ona w XXI wiek, także od strony warunków pracy – powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński podczas uroczystości jubileuszu 40-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach, połączonej z otwarciem nowej sali koncertowej. W ciągu ostatnich sześciu lat, dzięki środkom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, budynek szkoły został poddany przebudowie, rozbudowie i termomodernizacji.

Podczas uroczystości wicepremier prof. Piotr Gliński wręczył pracownikom szkoły Muzycznej w Myślenicach Medale Prezydenta RP „Za długoletnią służbę”, odznakę honorową „Zasłużony dla kultury polskiej” oraz dyplomy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pełną oddania pracę pedagogiczną, oraz pracę na rzecz szkoły.

inf./fot. - UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje