czwartek, 26 września 2019 19:28

MZK Gorlice zmienia rozkład jazdy. Będą też zupełnie nowe kursy

Autor Anna Piątkowska-Borek
MZK Gorlice zmienia rozkład jazdy. Będą też zupełnie nowe kursy

Od wtorku 1 października autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Gorlicach będą kursować częściej. Pojadą też w nowych kierunkach m.in. do Biecza, Szymbarku, Bielanki.

– Cieszę się bardzo, że już w najbliższy wtorek z bazy MZK na ulice wyjadą nowoczesne Solarisy. Naszym priorytetem jest dostosowanie miejskiej komunikacji publicznej do potrzeb mieszkańców, tak by wygodnie było dojechać autobusem do szkoły, pracy, na zakupy itp. Wszyscy wiemy, że miasto w godzinach szczytu jest mocno zakorkowane. Może właśnie gęsta siatka połączeń, nowy tabor i korzystne ulgi sprawią, że chętniej będziemy korzystać z usług MZK i tym samym na ulice wyjedzie mniej samochodów. Niewątpliwie będzie to miało także aspekt ekologiczny – mówi Burmistrz Rafał Kukla.

Nowe autobusy MZK Gorlice są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, osób starszych i kobiet w ciąży. Są także wyposażone w klimatyzację, monitoring, darmowe WiFi, gniazdka USB, a także uchwyty do mocowania rowerów.

– Nowością jest bilet miesięczny w formie e-karty, którą będzie się doładowywało co miesiąc i odbijało przy wsiadaniu do autobusu na specjalnie do tego przystosowanym czytniku znajdującym się przy kasie obok kierowcy – informuje UM Gorlice.

Jak dodają urzędnicy, wdrożono także system dynamicznej informacji pasażerskiej, funkcjonujący w oparciu o serwis internetowy kiedyPrzyjedzie.pl.

– Dzięki niemu nasi pasażerowie uzyskali dostęp do informacji o czasach rzeczywistych odjazdów autobusów z dowolnego przystanku w naszej sieci komunikacyjnej – podaje UM Gorlice.

Nowy rozkład jazdy MZK Gorlice

Od 1 października będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy autobusów MZK Gorlice. Autobusy będą kursowały na 10 liniach. Pojadą też do Biecza, Szymbarku i Bielanki.

– Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców zwiększona została także częstotliwość połączeń, szczególnie w obrębie Gorlic, gdzie autobusy danej linii przyjadą na przystanki nawet co 30 minut. Dzięki dodatkowym kursom podróż transportem publicznym możliwa będzie także w godzinach wieczornych – podaje Urząd Miasta Gorlice.

Nowy rozkład jazdy autobusów jest dostępny na stronie internetowej MZK Gorlice.

Kto może korzystać z darmowych przejazdów w MZK Gorlice?

Od 1 października do bezpłatnych przejazdów uprawnione będą osoby, które ukończyły 70. rok życia (poprzednio z darmowych przejazdów korzystać mogli seniorzy po 75. roku życia).

Poza tym 100% ulgę mają następujący mieszkańcy Miasta Gorlice: dzieci do lat 4, dzieci niepełnosprawne i ich opiekunowie, niewidomi i osoba im towarzysząca, osoby niesamodzielne (I grupa inwalidzka), inwalidzi wojenni i ich opiekunowie.

Warto dodać, że wprowadzono także większą ulgę dla uczniów i studentów przy zakupie biletów miesięcznych – 65% (wcześniej było 50%).

Przebieg tras linii komunikacyjnych MZK Gorlice Sp. z o.o.

LINIA 1
Przebieg trasy: ul.Kochanowskiego > Legionów > Szopena > Libusza > Biecz PKP

LINIA 2
Przebieg trasy: Krakowska > Korczak > Dworzec GDA > Dom Kultury > Rafineria > Osiedle Górne

LINIA 3
Przebieg trasy: Zajezdnia > Legionów > Szpital > Pod Lodownią / Bielanka

LINIA 4
Przebieg trasy: Pod Lodownia > Szpital – Legionów > Dom Kultury > Osiedle Górne

LINIA 5
Przebieg trasy: Stróżówka Rozdzielnia > Legionów > Sokół CPN > Dominikowice Klub / Dominikowice Pustki > Dominikowice Zakole > Brzezina – Kobylanka Kościół

LINIA 6
Przebieg trasy:
Kobylanka > Zagórzany Krzyż. > Kobylanka Dwór > Gorlice > Szymbark Łegi

LINIA 7
Przebieg trasy: Bystra Szkoła > Krakowska > Zagórzany Krzyż. > Kwiatonowice Milkówka > Zagórzany Stacja PKP

LINIA 8
Przebieg trasy: Bielanka > Zagórzany Krzyż. > Zagórzany Kościół > Zagórzany Górne

LINIA 15
Przebieg trasy: Gorlice > Sokół > Dominikowice > Kryg > Libusza Ogniwo

LINIA 17
Przebieg trasy: Gorlice > Siary > Owczary

Gorlice - najnowsze informacje

Rozrywka