piątek, 10 czerwca 2022 09:43

Na czym polega praca w usługach porządkowych?

Autor Artykuł sponsorowany

Każda firma, która świadczy usługi porządkowe opracowuje indywidualny cennik oraz zakres prac, które związane są z utrzymywaniem porządku w obiektach mieszkalnych (domy, mieszkania), użytkowych (sklepy, hale, magazyny, biura). Oprócz porządkowania przestrzeni zamkniętych wiele firm decyduje się także na sprzątanie terenów zewnętrznych (ogrody, parkingi). Ze względu na rozpiętość oferty może ona być skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm, instytucji i innych organizacji.

Jakie zadania można zlecić zewnętrznej firmie?

Atutem firm sprzątających jest ich elastyczność, czyli dopasowanie do potrzeb klienta. W związku z tym wybrane usługi można ustalić w zależności od umowy z klientem. Większość firm sprzątających w swoich podstawowych usługach oferuje: czyszczenie posadzek, mebli, okien, sprzątanie pomieszczeń, wymianę i uzupełnianie brakujących środków higienicznych, a także sezonowe prace ogrodnicze i porządkowe. Zakres prac uzależniony jest również od sprzętu, którym dysponuje firma sprzątająca. Nowoczesne urządzenia myjące pozwalają dokładnie czyścić posadzkę czy wykładzinę. Dodatkowo firma może zajmować się zabezpieczaniem posadzki przed jej ponownym zabrudzeniem czy uszkodzeniem, stosując specjalne warstwy ochronne. Specjalnej pielęgnacji wymaga także drewniana posadzka, dlatego może być zabezpieczona dedykowanymi do takiej powierzchni olejami.

W jaki sposób realizowane są usługi porządkowe?

Każda firma sprzątająca w pierwszej kolejności ustala warunki współpracy. Nie tylko zakres usług, ale również ich cennik, a także czas wykonania poszczególnych zadań. Harmonogram pracy jest bardzo indywidualny i uzależniony przede wszystkim od oczekiwań zamawiającego, ponieważ niektóre biura czy zakłady przemysłowe oczekują sprzątania w godzinach pracy, inne- wyłącznie po zakończeniu ich działania. Z kolei w miejscach takich jak kina porządki wykonywane są dopiero po opuszczeniu ich przez klientów. Decydującym czynnikiem są zatem ustalenia z zamawiającym. Firmy, które oferują sprzątanie specjalizują się w logistyce pracy, planując trasy dla swoich pracowników, jak i rozlokowanie sprzętu potrzebnego do wykonywania konkretnych obowiązków.

Praca w usługach porządkowych

Warto zdawać sobie sprawę, że firmy sprzątające takie jak Inwemer, zawsze korzystają z własnych środków chemicznych i maszyn. W ramach swojej usługi mogą także dostarczać papier toaletowy czy środki czystości. W związku z tym mogą świadczyć kompleksowe usługi dla konkretnego podmiotu. Inwemer to jednocześnie stabilny pracodawca, który daje zatrudnienie ok. 8 000 osób w całej Polsce. Ugruntowana pozycja na rynku od 1992 roku oraz wieloletnie doświadczenie sprawiają, że oferty pracy u usługach porządkowych oraz na wielu innych stanowiskach są wartościową formą zatrudnienia dla każdego, również dla osób z niepełnosprawnościami. Sprawdź oferty i zyskaj doświadczenie w prestiżowej firmie.

Usługi porządkowe – dlaczego warto powierzyć je specjalistom?

Prace porządkowe mogą ograniczać się tylko do odkurzania i mycia podłóg, ale mogą też obejmować bardzo specjalistyczne zadania lub pielęgnację terenów zewnętrznych obiektu. Decydując się na zlecenie tego typu zadań profesjonalistom, można zyskać naprawdę wiele. Przede wszystkim są to duże oszczędności, które wynikają z zatrudnienia firmy zewnętrznej zamiast opłacania własnych pracowników. W ten sposób przedsiębiorstwo zyskuje również profesjonalnie wykonaną usługę w ustalonym zakresie. Wiele z firm sprzątających korzysta z zaawansowanych technologicznie urządzeń, które podnoszą jakość realizowanych usług. Ponadto dopasowują swoją pracę, a przede wszystkim harmonogram jej wykonywania, do wymagań zamawiającego usługę, np. godzin otwarcia biura. W czystej i zadbanej przestrzeni lepiej się pracuje, co bez wątpienia wpływa na nastrój i wydajność pracowników. Jednocześnie schludny, uporządkowany budynek i jego otoczenie stanowią wizytówkę dla firmy i budują jej pozytywny wizerunek wśród klientów i kontrahentów.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka