czwartek, 4 listopada 2021 07:25

Na drogach powiatu doszło do kilkunastu kolizji! Ilu nietrzeźwych kierowców zatrzymano?

Autor Mirosław Haładyj
Na drogach powiatu doszło do kilkunastu kolizji! Ilu nietrzeźwych kierowców zatrzymano?

Tegoroczna akcja „Znicz 2021” trwająca od piątku 29 października do wtorku 02 listopada dobiegła końca. Nad bezpieczeństwem na drogach powiatu bocheńskiego czuwali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni. W tym okresie na terenie powiatu odnotowano 3 wypadki drogowe, 11 kolizji, zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz jednego za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o 80 km/h.

Na bocheńskim terenie podczas akcji Znicz nad bezpieczeństwem na drodze czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Funkcjonariusze kontrolowali poziom płynności ruchu, sprawdzali czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i z właściwą prędkością. Policjanci kontrowali także trzeźwość kierujących, sprawdzali stan techniczny pojazdów, jak również korzystanie z pasów bezpieczeństwa i z fotelików – w przypadku przewożenia dzieci.

W ciągu kilku dni związanych z akcją na terenie powiatu bocheńskiego odnotowano 14 zdarzeń drogowych – 3 wypadki i 11 kolizji. Wśród nich było zdarzenie drogowe, do którego w niedzielę doprowadził 35-letni mieszkaniec Bochni. Mężczyzna, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie i cofnięte uprawnienia, spowodował kolizję z innym pojazdem, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Bardzo szybko został namierzony i zatrzymany przez bocheńskich funkcjonariuszy.

Oprócz wymienionej wyżej sytuacji, policjanci zatrzymali jeszcze trzy osoby kierujące po alkoholu. W związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h na godzinę w terenie zabudowanym, prawo jazdy straciła jedna osoba. W dniu Wszystkich Świętych w godzinach wieczornych i nocnych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się kierujący pojazdami na drodze krajowej nr 94. O godzinie 22:30 w miejscowości Łapczyca namierzyli oni samochód marki Mercedes, którego kierujący jechał 130 km/h w obszarze zabudowanym, przy ograniczeniu dozwolonej prędkości do 50 km/h. Tym samym kierujący pojazdem przekroczył dozwoloną prędkość o 80 km/h. Mężczyzna był trzeźwy. 20-letni mieszkaniec powiatu wielickiego stracił prawo jazdy oraz został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Inf.: KPP Bochnia

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje