wtorek, 7 kwietnia 2020 10:32

Na Powiślu Dąbrowskim mają swój sposób na wirusa

Autor Marzena Gitler
Na Powiślu Dąbrowskim mają swój sposób na wirusa

2000 maseczek dla personelu medycznego to dopiero początek. Mieszkańcy powiatu dąbrowskiego połączyli siły w walce z epidemią i w pomocy dla dąbrowskiego szpitala.

Na terenie Powiśla Dąbrowskiego działa grupa wolontariuszy pod nazwą „Zwyciężymy bo O WAS WALCZYMY”. Tworzy ją 12 kobiet: Karolina Tomaszek, Lidia Burzec Monika Michalczyk, Monika Białas, Marcelina Sarat, Monika Kuta-Celak, Katarzyna Wiklańska, Edyta Mateusiak, Halina Trębaczewska, Anna Moździerz, Patrycja Orszulak i Patrycja Sznajder.

Panie własnymi siłami i możliwościami organizują pomoc dla dąbrowskiego szpitala, a przede wszystkim dla oddziału zakaźnego. W pomoc tej grupie włączyli się pracownicy Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej przekazując różne kwoty na maseczki wykonywane systemem gospodarczym.

Grupa „Zwyciężymy bo O WAS WALCZYMY” wspólpracuje też ze Stowarzyszeniem "Zielony Zakątek” DPS  z Sieradzy, które także zadeklarowało uszycie maseczek ochronnych dla szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. Pomagają im także osoby prywatne i panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Swarzowie, Zalipiu, Podborzu a także inne okoliczne koła. Grupa dostarcza im materiałów do szycia.

Grupa nawiązala współpracę z Pawłem Ząbkiem, prezesem zarządu firmy Etrgosmile, który  zapewnił materiał na dużą ilość maseczek i zrobił wykrój. Wolontariuszki zachęcaja do wsparcia właścieli firmam z powiatu dąbrowskiego i poza nim, by zapewnić jak najbardziej kompleksową pomoc dla szpitala.
W większości odzew jest pozytywny, a akcje pomocowe są kontynuowane.

Firmy gastronomiczne z terenu dąbrowskiego wspomagają dąbrowski szpital dostarczając posiłki dla jego załogi. Grupa „Zwyciężymy bo O WAS WALCZYMY” stara się organizować pomoc dla szpitala na wiele sposobów. Osób zaangażowanych w pomoc jest coraz więcej i jest to bardzo budujące. Zachęca się wszystkich, którzy czują potrzebę pomagania i mają możliwości  do włączenia się w szereg akcji pomocowych dla medyków.

#WartoPomagac #OdrobinaDobra #MamyMoc Kwarantanny dzień ... nie wiadomo który. Już nie liczę, nie ma sensu. Frustracja...

Gepostet von Zwyciężymy bo o Was walczymy - pomoc dla Szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej am Montag, 6. April 2020

Z inicjatywą szycia maseczek dla dąbrowskiego szpitala wyszły panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wsi Smęgorzów. Było to możliwe dzieki pozyskaniu przez Urząd Miejski na ten cel bawełny medycznej i innych niezbędnych materiałów. Smęgorzanki planują wykonanie 2000 maseczek.

W domową produkcję maseczek zaangażowała się też Radna Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej Aleksandra Prażuch. Wszystkie uszyte przez mieszkańców maseczki zostaną zdezynfekowane w szpitalu powiatowym i będą chronić personel medyczny placówki przed zakażeniem.

inf. UM Dabrowa Tarnowska, foto: Zwyciężymy bo o Was walczymy - pomoc dla Szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej

koronawirus najnowsze informacje

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje