czwartek, 7 marca 2024 10:49

Na szczycie znalazła pozostawiony plecak. Tragedia w Tatrach

Autor Katarzyna Jamróz
Na szczycie znalazła pozostawiony plecak. Tragedia w Tatrach

W środę (5 marca) pod szczytem Nosala znaleziono ciało młodego mężczyzny. Według wstępnych ustaleń przyczyną jego śmierci był upadek z wysokości.

W środę (5 marca) około godziny 16:00 Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe poinformowało policję o możliwym wypadku turysty w rejonie Nosala. Ratowników powiadomiła wcześniej zaniepokojona turystka, która na szczycie góry znalazła pozostawiony plecak. W pobliżu natomiast nie było jego właściciela.

Nie żyje młody mężczyzna

– Ratownicy TOPR przeszukując zbocze Nosala, 40 metrów poniżej, natrafili na ciało młodego mężczyzny. Niestety na pomoc było już za późno. Ciało turysty zostało przetransportowane w rejon tamy pod Nosalem, gdzie śledczy z zakopiańskiej komendy przeprowadzili czynności. Do czasu identyfikacji i prokuratorskich oględzin ciało około 35-letniego mężczyzny zabezpieczono – przekazał w komunikacie asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy KPP w Zakopanem.

Przy ciele mężczyzny znajdowały się dokumenty, które wskazują na to, że pochodził spoza Podhala. Najprawdopodobniej przyczyną jego śmierci był upadek z wysokości.

Fot. Policja Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka