sobota, 28 września 2019 21:21

Największe gwiazdy polskiego stand-upu – sprawdź, kogo musisz koniecznie zobaczyć!

Autor Głos 24
Największe gwiazdy polskiego stand-upu – sprawdź, kogo musisz koniecznie zobaczyć!

Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu zupełnie nieznani, a dziś bilety na ich występy wyprzedają się w rekordowym tempie – chyba tak można by podsumować historię polskiego stand-upu. Kto dziś należy do elitarnego grona tych najbardziej popularnych i rozchwytywanych? Oto piątka wspaniałych!

Ich nowe programy od razu spotykają się z entuzjastycznym przyjęciem, a miejsca na ich stand-upach wyprzedają się w mgnieniu oka. Zobacz najpopularniejszych, polskich stand-uperów i sprawdź bilety na występy w najbliższym czasie: https://www.biletomat.pl/standup/!

Jasiek Borkowski

Czapka z daszkiem mocno naciągnięta na czoło, kultowe spodnie z trzema paskami i sportowe buty. Choć widzowie oglądający jego show po raz pierwszy mogą się zastanawiać, kim jest ten dres na scenie, jego wierni fani doceniają ten kontrast pomiędzy wyglądem „typowego Seby spod bloku” a wyrafinowanym poczuciem humoru, jakie reprezentuje Jasiek Borkowski. Debiutował 9 lat temu, a dziś należy do elitarnego grona Stand Up Polska.

Abelard Giza

Choć jego twarz znasz przede wszystkim z kabaretu Limo, dziś zarzucił już swoje kabaretowe oblicze i poświęcił się w pełni scenie stand-upowej. Jego występy to czarny, a wręcz najczarniejszy humor jaki możesz sobie wyobrazić, który demaskuje wszystko to, o czym normalnie się nie mówi. Najbardziej znanym występem Abelarda Gizy jest jego monolog o papieżu z 2013 roku, za który został ukarany 5-tysięczną grzywną od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za przekroczenie granicy swobody wypowiedzi i obrażanie uczuć religijnych.

Olka Szczęśniak

Jedyna kobieta w naszym zestawieniu, choć zdecydowanie niejedyna kobieta polskiego stand-upu. Jej styl artystyczny łączy w sobie subtelny, kobiecy wdzięk z bezlitosnym poczuciem humoru. Plusy i minusy wspólnego mieszkania przed ślubem? Dlaczego powinno się pozwalać ludziom na popełnianie samobójstw? Żaden temat Olce niestraszny! Obecnie jest w trakcie trasy z najnowszym programem „Dystans krytyczny” – to trzeba zobaczyć!

Łukasz Lodkowski

Nie sposób nie zgodzić się z tym, że Łukasz Lodkowski, zwany również Lodkiem, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej sceny stand-upowej. Pulchny, bardzo energiczny i wyróżniający się intensywną gestykulacją oraz zaraźliwym śmiechem, któremu nie można się oprzeć. To również doskonały przykład na to, że marzenia się spełniają, tylko trzeba po nie sięgnąć – okazuje się bowiem, że zanim został jednym z najbardziej wziętych polskich stand-uperów pracował w… korporacji prawniczej.

Bartek Zalewski

Pochodzący z Wrocławia stand-uper, który zadebiutował w 2010 roku, co daje mu pozycję jednej z najdłużej działających postaci na polskiej scenie stand-upowej. Inspiracje do swoich występów czerpie z życia – tak swojego, jak ludzi, których spotyka na co dzień. Obecnie romuje swój nowy program artystyczny „Nowi ludzie by się przydali”.

Kultura

Kultura - najnowsze informacje