poniedziałek, 12 lutego 2024 10:24

Naraził Skarb Państwa na ogromną stratę. W jego garażach znaleziono nielegalny towar

Autor Patryk Trzaska
Naraził Skarb Państwa na ogromną stratę. W jego garażach znaleziono nielegalny towar

W użytkowanych przez niego garażach funkcjonariusze znaleźli kartonowe pudła, w których znajdowała się krajanka w workach strunowych o łącznej wadze 53 kilogramów, a także blisko 15,5 tys. sztuk papierosów. Teraz 57-letniemu sądeczaninowi grozi wysoka grzywna, pozbawienie wolności albo obie te kary łącznie. Funkcjonariusze szacują, że mężczyzna naraził Skarb Państwa na straty w kwocie blisko 50 tysięcy złotych.

Na trop nielegalnego procederu wpadli sądeccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Działania funkcjonariuszy trwały kilka miesięcy, jednak finalnie doprowadziły mundurowych do 57-letniego mieszkańca Nowego Sącza.

Podczas przeszukania garaży użytkowanych przez podejrzanego, funkcjonariusze znaleźli kartonowe pudła, w których znajdowała się krajanka w workach strunowych o łącznej wadze 53 kilogramów, a także blisko 15,5 tys. sztuk papierosów. Całość została zabezpieczona przez funkcjonariuszy ze względu na brak polskich znaków akcyzy skarbowej.

57-latek został zatrzymany i przewieziony do sądeckiej komendy, gdzie usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego (art. 65 kodeksu karnego skarbowego). Grozi mu teraz wysoka grzywna, pozbawienie wolności albo obie te kary łącznie. Funkcjonariusze szacują, że mężczyzna naraził Skarb Państwa na straty w kwocie blisko 50 tysięcy złotych.

źródło/foto: KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka