piątek, 7 kwietnia 2023 08:16

Nastolatek uderzał głową ekspedientki o asfalt. Chciał się zemścić

Autor Katarzyna Jamróz
Nastolatek uderzał głową ekspedientki o asfalt. Chciał się zemścić

W ubiegłym tygodniu w jednym z supermarketów doszło do kradzieży. Po kilku godzinach, mężczyzna wrócił do tego samego sklepu, żeby znowu coś ukraść. Kiedy mu się nie powiodło pobił pracownicę sklepu, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

W środę (29 marca), około godziny 16, młody mężczyzna wszedł do jednego z bocheńskich supermarketów. Jak się jednak okazało, nie był zainteresowany kupnem a kradzieżą niektórych towarów. Mężczyzna niepostrzeżenie schował łupy, a następnie opuścił obiekt razem z niezapłaconym towarem. Tuż po godzinie 19, wrócił do sklepu i dokonał kolejnej kradzieży. Tym razem jego działania zauważyła pracująca tam ekspedientka, która zwróciła mu uwagę aby wyciągnął schowany pod ubraniami towar, co mężczyzna zrobił. Kiedy kobieta wyjęła telefon i oświadczyła, że sprawę kradzieży zgłosi na Policję, mężczyzna próbował jej go zabrać, a po nieudanej próbie wybiegł ze sklepu, chcąc uciec. Pracownica supermarketu nie dała za wygraną i wybiegła za nim poza sklep.

– Sprawca odepchnął ekspedientkę a następnie zaczął ja szarpać i kilkukrotnie uderzył jej głową o asfaltowe podłoże. Pozostawiając nieprzytomną kobietę oddalił się w nieznanym kierunku. Na miejsce wezwane zostały służby. Ratownicy medyczni przewieźli poszkodowaną 43-latkę do szpitala, gdzie kobieta uzyskała pomoc medyczną. W wyniku zdarzenia mieszkanka gminy Drwinia doznała obrażeń ciała

– relacjonuje sierż. szt. Daniel Bułatowicz, rzecznik prasowy KPP w Bochni.

Ustaleniem tożsamości przestępcy zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy powiatowej Policji w Bochni. Bezpośrednio po zdarzeniu funkcjonariusze wykonali szereg działań, dzięki którym udało im się wytypować potencjalnego sprawcę oraz możliwe miejsce jego przebywania, które znajdowało się na terenie powiatu wielickiego.

W środę (5 kwietnia) kryminalni zatrzymali podejrzewanego w tej sprawie 19-letniego mężczyznę. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Bochni postawił zatrzymanemu zarzut spowodowania tzw. średniego uszczerbku na zdrowiu w ramach występku o charakterze chuligańskim i zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. Zarzut kradzieży usłyszał po wycenie towaru przez sklep.

Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Inf. KPP Bochnia
Fot. KPP Bochnia/Edycja własna

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje