poniedziałek, 15 stycznia 2024 15:39

Nastolatek zażył dużą ilość leków. Policjanci zdążyli na czas

Autor Katarzyna Jamróz
Nastolatek zażył dużą ilość leków. Policjanci zdążyli na czas

W piątek (12 stycznia) policjanci z Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji wykazali się bohaterstwem, ratując życie 16-letniego mieszkańca miasta. Szybka i skuteczna interwencja była możliwa dzięki wzorowej reakcji jego młodszego kolegi, który o sytuacji niezwłocznie powiadomił służby.

Do tego dramatycznego zdarzenia doszło w piątek (12 stycznia), tuż przed godziną 16:00 na terenie Oświęcimia. Operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące 16-letniego mieszkańcu miasta, który targnął się na własne życie.

Liczył się czas

Informacja ta natychmiast została przekazana policji. Najbliżej podanego adresu znajdował się patrol w składzie st. post. Mateusz Stybak, który jest również ratownikiem kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz st. post. Krzysztof Radwan. Funkcjonariusze, po dotarciu na miejsce, zastali w mieszkaniu 15-latka, który przekazał, że jego kolega zażył dużą ilość leków. – Widząc, że chłopak czuje się źle mundurowi przygotowali roztwór soli z wodą, który podali nastolatkowi. W ten sposób sprowokowali u niego wymioty – relacjonuje policja.

Mundurowi monitorowali czynności życiowe nastolatka, aż do przyjazdu karetki pogotowia. Chłopak pod opieką ratowników medycznych został przetransportowany do szpitala.

Fot. KPP Oświęcim

Kluczową rolę w uratowaniu życia 16-latka odegrał jego 15-letni kolega. Dzięki szybkiej reakcji nastolatka udało się zapobiec tragedii.

Fot. KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka