czwartek, 13 sierpnia 2020 09:27

Nauka jazdy na rowerze? W Gorlicach powstało specjalnie przygotowane do tego miejsce

Autor Aleksandra Tokarz
Nauka jazdy na rowerze? W Gorlicach powstało specjalnie przygotowane do tego miejsce

Jak bezpiecznie nauczyć się zasad ruchu drogowego, nie narażając swojego zdrowia i nerwów kierowców? To proste – wystarczy skorzystać z nowo powstałego miasteczka ruchu drogowego przy ul. Stawiska w Gorlicach!

Poprzez zabawę, dzieci i młodzież mogą w łatwy sposób przygotować się do umiejętnego poruszania po drogach publicznych. Na nowo powstałym miasteczku ruchu drogowego odbywać będą się m.in. konkursy z zakresu bezpieczeństwa oraz egzaminy na kartę rowerową.W ramach inwestycji wykonano ok. 1000 m² ścieżek rowerowych i ok. 320 m² alejek spacerowych.

Na terenie miasteczka znajduje się oznakowanie pionowe i poziome. Zamontowano elementy małej architektury, wybudowano oświetlenie oraz wykonano monitoring. Na użytkowników czekają m.in. skrzyżowania równorzędne, rondo, ósemka, skrzyżowanie wraz z sygnalizacją świetlną, przejazd kolejowy.

Na budowę „miasteczka” Miasto Gorlice pozyskało dofinansowanie ze środków Województwa Małopolskiego w kwocie 200 000 zł. Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, a jego całkowity koszt to 595 796 zł. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Nowym Sączu przekazały w formie darowizny na rzecz Miasta Gorlice elementy, dzięki którym została wybudowana atrapa przejazdu kolejowego.

Obiekt otrzymał wszelkie niezbędne zgody na użytkowanie i już niebawem odbędzie się oficjalne wydarzenie otwierające miasteczko.

inf./fot. UM Gorlice

Gorlice - najnowsze informacje