czwartek, 29 kwietnia 2021 14:24

Nauka jazdy w Krakowie - jak wygląda kurs w 2021 roku?

Autor Artykuł sponsorowany
Nauka jazdy w Krakowie - jak wygląda kurs w 2021 roku?

Zastanawiając się nad rozpoczęciem kursu prawa jazdy, trzeba rozważyć wiele za i przeciw, zwłaszcza w obecnych czasach. Wiele pytań może zaprzątać głowę przyszłego kierowcy, głównie w kwestii organizacji kursu prawa jazdy w dobie szalejącej pandemii koronawirusa.

  1. Nauka jazdy Kraków - jak wygląda kurs w 2021 roku?
  2. Prawo jazdy - jakie wymagania wobec kursantów?
  3. Ile trwa nauka jazdy w Krakowie?

Nauka jazdy Kraków - jak wygląda kurs w 2021 roku?

Niespodziewana pandemia sprawiła, że wielu kursantów chwilowo zrezygnowało z kursu na prawo jazdy. Nic więc dziwnego, że branża została lekko sparaliżowana. Wstrzymane kursy, zamknięte WORD-y oraz niechęć do udziału w szkoleniach sprawiły - tak wyglądał rok 2020.

Obecnie nauka jazdy Kraków ruszyła z kopyta. Można bez obaw robić kurs na prawo jazdy i cieszyć się nowo zdobytą umiejętnością. Szkoły oferują atrakcyjne, konkurencyjne ceny oraz poczucie bezpieczeństwa. Kursantami zajmują się wykwalifikowani instruktorzy, którzy doskonale znają przepisy ruchu drogowego, a ponadto potrafią w pozytywny sposób przekazać wiedzę osobom, które do tej pory nie miały do czynienia z samochodami.

Kursy na prawo jazdy są bardzo atrakcyjne i przydatne, gdyż dopiero teraz, w czasie pandemii można było zauważyć, jak przydatny jest samochód. Koronawirus sprawił, że wiele osób musiało zrezygnować z poruszania się po mieście komunikacją miejską. Wiele autobusów, które łączyło wiele miejscowości całkowicie przestało kursować, dlatego nikt nie mógł swobodnie się poruszać, pojechać na zakupy czy w odwiedziny do rodziny.

Prawo jazdy - jakie wymagania wobec kursantów?

Jak przed laty, kurs prawa jazdy obejmuje wykłady, wiedzę teoretyczną oraz wiedzą praktyczną w postaci jazdy samochodem. Obecnie wiele szkół oferuje ciekawe wykłady prowadzone online. Nauka jazdy Kraków wykłady online to rewelacyjny sposób na zagwarantowanie kursantom wiedzy bez konieczności wychodzenia z domu i spotykania się w grupach. Wykłady prowadzone online zwiększają bezpieczeństwo zdrowotne wszystkich, łącznie z wykładowcami, dlatego są tak chętnie prowadzone, a dzięki nim także zwiększa się frekwencja ogólna na kursach.

Najpopularniejszy kurs na prawo jazdy to z pewnością kurs kategorii B, który zazwyczaj jest pierwszym krokiem do uzyskania możliwości prowadzenia jakiegokolwiek pojazdu. Zanim rozpocznie się docelowy kurs, należy wykonać niezbędne badania lekarskie, które mogą potwierdzić możliwość prowadzenia pojazdu. Z takim zaświadczeniem potencjalny kursant powinien udać się do wydziału komunikacji i tam złożyć specjalny wniosek o wydanie Profilu Kursanta Kierowcy, w skrócie PKK. Wniosek wymaga dołączenia odpowiedniej fotografii, a kursant naukę na prawo jazdy może rozpocząć maksymalnie na 3 miesiące przed swoimi urodzinami.

Prawo jazdy Kraków ceny są niezwykle zróżnicowane. Tradycyjny kurs na prawo jazdy kategorii B może kosztować od 1500 do 2000 zł. Wszystko zależy od konkretnej firmy, cennika, a także, czy trafi się na cenę regularną, czy promocyjną.

Ile trwa nauka jazdy w Krakowie?

W Krakowie nauka jazdy trwa zazwyczaj 60 godzin. 30 godzin (lekcji 45-minutowych) zajmuje teoria, z kolei praktyka zajmuje tyle samo, bo 30 godzin, jednak standardowo - 60-minutowych. Pierwszy raz za kierownicą kursant zasiądzie po ukończeniu kursu teoretycznego oraz zdaniu egzaminu wewnętrznego. Pierwsze jazdy za kierownicą odbywają się na placu manewrowym, dopiero później można wyjechać na miasto pod czujnym okiem instruktora. Po zakończeniu lekcji praktycznych, również trzeba zdać egzamin wewnętrzny, dopiero później można zapisać się na egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje