wtorek, 19 września 2023 12:02

Nowe fakty w sprawie wypadku na Moście Dębnickim

Autor Mirosław Haładyj
Nowe fakty w sprawie wypadku na Moście Dębnickim

Krakowska Prokuratura Okręgowa poinformowała o nowych faktach w sprawie katastrofy do jakie doszło 15 lipca na Moście Dębnickim. Według ustaleń samochód w którym jechało czterech młodych mężczyzn poruszał się z prędkością 162 km/h. Nie odnotowano też próby zahamowania.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w sobotnią noc (15 lipca) w Krakowie. Ok. 3:00 nad ranem samochód osobowy renault megane zjechał na nadbrzeże z mostu Dębnickiego, uszkadzając infrastrukturę. W wyniku wypadku śmierć poniosło czterech młodych mężczyzn w wieku od 20 do 24 lat (24, 24, 23 i 20 lat).

We wtorek 19 września prokurator Kinga Okoń z Prokuratury Okręgowej w Krakowie, poinformowała o ustaleniach biegłych zajmujących się wypadkiem. – Z opinii biegłych wynika, że prędkość zarejestrowana w chwili mijania pieszego przekraczała 162 km/h i rejestratory nie odnotowały próby podjęcia przez kierującego pojazdem manewru hamowania – powiedziała PAP.

Pieszy bez związku z wypadkiem

Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie dotyczy kilku wątków związanych z tragicznym wypadkiem z dnia 15 lipca, w którym śmierć poniosło czterech młodych mężczyzn. W jego ramach udało się już ustalić personalia pieszego, który miał wejść na ulicę w miejscu niedozwolonym, ale zrezygnował z przejścia po tym, jak zobaczył nadjeżdżający z dużą prędkością samochód.

  • Czytaj także:
To przez pieszego? Mamy wstrząsające nagranie z tragicznego wypadku. Nie żyje 4 dwudziestolatków
Do zdarzenia doszło w sobotnią noc (15 lipca) przy moście Dębnickim w Krakowie. Nie żyje czterech dwudziestolatków. W nocy kierowca przy dużej prędkości stracił panowanie nad samochodem. Urząd Miasta Krakowa, który opublikował nagranie, sugeruje, że “być może hamował, ponieważ zauważył pieszego wch…

Prokuratura Okręgowa w Krakowie prowadzi śledztwo w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło 15 lipca przy moście Dębnickim. W ramach postępowania śledczy m.in. ustalali personalia pieszego, który - jak widać na nagraniu - próbuje wejść na ulicę w miejscu niedozwolonym, ale widząc pędzący z dużą szybkością samochód, cofa się z ulicy.

Tragiczny wypadek przy moście Dębnickim w Krakowie

EDIT: Wstępne wyniki badań toksykologicznych potwierdzają, że kierowca miał we krwi 2,3 promila alkoholu - poinformowała krakowska prokuratura. Tragiczny wypadek przy moście Dębnickim w Krakowie. W nocy kierowca przy dużej prędkości stracił panowanie nad samochodem, uderzył bokiem w mur i dachował na schodach prowadzących nad Wisłę. W wypadku zginęło 4 młodych mężczyzn. Dochodzenie prowadzi policja i prokuratura. Ku przestrodze i z prośbą o zachowanie bezpieczeństwa na drogach publikujemy film z monitoringu.

Opublikowany przez Kraków PL Sobota, 15 lipca 2023

Okazała się nią osoba będąca obywatelem kraju spoza UE, nie mieszkająca w Polsce. W tej sytuacji prokuratura zwróciła się z wnioskiem o międzynarodową pomoc prawną do Wielkiej Brytanii. Pieszy, który 15 lipca ok. 3:00 w nocy przechodził przez aleję Trzech Wieszczów w Krakowie chwilę przed wypadkiem, do którego doszło na moście Dębnickim, był już przesłuchiwany przez organy ścigania w swoim kraju. Na chwile obecną, jak zaznaczył prok. Rafał Babiński, zebrany materiał dowodowy nie wskazuje na winę pieszego w wypadku. Wstępne ustalania biegłych wskazują, że jadące renault megane w chwili zbliżania się do pieszego było już w fazie poślizgu, który rozpoczął się 40m wcześniej.

W wyniku hamowania kierujący pojazdem Patryk P., syn celebrytki znanej z reality show "Królowe życia", stracił panowanie nad pojazdem. Jego renault megane zjeżdżając w lewo, przejechało przez skrzyżowanie przed mostem i uderzyło w sygnalizację świetlną oraz słup ulicznego oświetlenia. Następnie, dachując po schodach, zleciało na Bulwar Czerwieński, uderzając w mur z betonu.

  • Czytaj także:
Nie żyje syn uczestniczki ,,Królowych Życia” i trzech dwudziestolatków. Tragiczny wypadek w Krakowie [Foto]
Do zdarzenia doszło w sobotnią noc (15 lipca) w Krakowie. Jak informuje nas czytelnik, w wyniku wypadku śmierć poniosły cztery osoby. O 3:00 nad ranem samochód osobowy renault megane nieznanych przyczyn zjechał zjechał na nadbrzeże z mostu Dębnickiego, uszkadzając infrastrukturę. Jak poinformował n…

Sekcja zwłok jako przyczynę śmierci czwórki mężczyzn wskazała wielonarządowe obrażenia ciała w tym głowy i kręgosłupa. Ponadto badania toksykologiczne wykazały, że Patryk P., który według śledczych miał siedzieć za kierownica, był nietrzeźwy, miał 2,3 promila alkoholu we krwi a w moczu 2,6 promila. W stanie nietrzeźwości mieli być także jego współpasażerowie.

  • Czytaj także:
Ta tragedia wstrząsnęła Krakowem. Mieszkańcy przynoszą znicze. “Przyjechałem, by zmówić modlitwę” [FOTO]
W rejonie Mostu Dębnickiego w Krakowie, w miejscu, w którym doszło do tragicznego wypadku, mieszkańcy miasta oraz turyści stawiają znicze. – Chociaż w ten
„Patryk zawsze tak jeździł”
Czy można było uniknąć tragedii w Krakowie? Co o wyczynach Patryka sądzą mieszkańcy Wieliczki? Dlaczego Policja wcześniej nie zareagowała?

Inf.: PAP

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka