niedziela, 10 września 2023 08:00

Nie mieli litości Okładali pięściami, kopali, a na koniec rzucali w poszkodowanych butelkami

Autor Patryk Trzaska
Nie mieli litości Okładali pięściami, kopali, a na koniec rzucali w poszkodowanych  butelkami

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu olkuskiego, którzy brali udział w pobiciu trzech osób. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze. Grozi im do 3 lat więzienia.

W sobotę (2 września) przed północą dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu otrzymał zgłoszenie o pobiciu 3 mężczyzn. Do zdarzenia doszło w Olkuszu na ul. Mickiewicza. Na miejsce niezwłocznie został skierowany policyjny patrol. W rozmowie z pokrzywdzonymi mundurowi ustalili, że zostali oni zaatakowani przez dwóch znanych im z widzenia napastników. Agresorzy okładali pięściami i kopali poszkodowanych, a także rzucali w ich kierunku szklanymi butelkami.

Sprawą zajęli się olkuscy kryminalni. W wyniku intensywnych czynności, policjanci ustalili sprawców pobicia, którymi okazali się mieszkańcy pow. olkuskiego. Pierwszego z nich, 21-latka, funkcjonariusze zatrzymali już następnego dnia ja jednej z olkuskich ulic, a jego 18-letni kompan trafił w ręce stróżów prawa 4 września.  Obaj w Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu usłyszeli zarzuty pobicia trzech osób. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Z uwagi na to, że czyn ten miał  charakter chuligański,  sąd może wymierzyć podejrzanym surowszą karę.

inf. KPP Olkusz

fot. policja.pl

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje

Rozrywka