poniedziałek, 13 września 2021 09:40

"Nie ma objazdu, nie ma mostu" grzmią mieszkańcy Trybsza

Autor Edyta Sowa
"Nie ma objazdu, nie ma mostu" grzmią mieszkańcy Trybsza

W miejscowości Trybsz na Podhalu mieszkańcy zablokowali drogę przy szkole. Spór dotyczy remontu mostu łączącego Spisz z Podhalem jednak nie uwzględnia on przeprawy tymczasowej, o czym jak twierdzą, nie zostali poinformowani, a objazd który został zaproponowany, naraża ich na stanie w korkach, i dodatkowy czas jazdy. Jak się okazuje niebawem ruszy kontrowersyjna przebudowa mostu na rzece Białka, której zgromadzeni, chcieli zapobiec.

W związku z planowaną przebudową w niedziele 12 września, odbyła się manifestacja w centrum, przy skrzyżowaniu z Czarną Górą, gdzie drogę zablokowano na ok. 2 godziny, a ruchem kierowała KPP Nowy Targ. Na miejscu pojawił się także wójt gminy Łapsze Niżne, zapewniając że będzie szukał rozwiązania. Mieszkańcy ze swojej strony wystawili transparenty i banery z oczekiwaniami w sprawie przeprawy zastępczej.

My jako mieszkańcy zebraliśmy podpisy a wójt co zrobił ? tak.. wrzucił post obiecał że będzie działał.. my się pytamy kiedy to ruszy? jak już przyjdzie zima.. i most będzie zburzony a my będziemy jeździć droga przez Czarna Górę.. o którą nikt nie dba.. a w zimie nikt nie odśnieża? - informowali od sierpnia na swoim FB bezsilni mieszkańcy

Budowa miała ruszyć już w sierpniu, jednak nie przewidziano w niej mostu zastępczego, co wzburzyło mieszkańców i skłoniło do protestu. Mieszkańcy spiskich miejscowości, którzy na co dzień korzystają z tego mostu, uważają że objazdy zastępcze wydłużą dojazdy np. do Nowego Targu, tym bardziej przez Niedzicę, Flasztyn i Dębno trasa jest dłuższa o 45 km, a trasa przez Czarną Górę i Białkę Tatrzańską wydłuża czas dojazdu o 45 minut i jazdę w korku.

Mieszkańcy Trybsza , Łapszanki, Łapsz Wyżnych i Łapsz Niżnych nie są przeciwni budowie mostu, chcą jednak by inwestorzy uwzględnili most zastępczy lub objazd blisko mostu.

Krótka fotorelacja z protestu.. Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie oraz Wujtowi naszej gminy.. Problemy trzeba rozwiązywać i rozmawiać.. i oby ten protest coś ruszył..

Opublikowany przez Trybsz Niedziela, 12 września 2021

info i foto. Trybsz Społeczność

Podhale

Podhale - najnowsze informacje