poniedziałek, 1 maja 2023 16:52

Nie tak miała wyglądać majówka. Ogromny pożar domu jednorodzinnego w Wieliczce

Autor Patryk Trzaska
Nie tak miała wyglądać majówka. Ogromny pożar domu jednorodzinnego w Wieliczce

W tej sytuacji liczyła się każda sekunda. Koło południa strażacy zostali wezwani do pożaru domu jednorodzinnego w Wieliczce. Siła żywiołu była tak duża, że do akcji gaśniczej zaangażowano 12 strażaków-ratowników.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (1 maja) w okolicach południa. Pożar wybuchł w jednym z domów jednorodzinnych przy ulicy Poniatowskiego w Wieliczce. Żywioł szybko obejmował kolejne kondygnacje budynku.

Na miejsce natychmiastowo zostali skierowani strażacy z JRG Wieliczka oraz jednostki ochotnicze straży pożarnych - w tym OSP Wieliczka w łącznej liczbie 12 Strażaków-Ratowników zastępami: Scania GCBA-Rt 569 K 49 oraz VW Caravelle SLRt 569 K 64 z przyczepą „ODO” 569 P 12.

Druhom po kilkudziesięciu minutach udało się okiełznać szalejący żywioł. Pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia, nikt nie został ranny. Na chwilę obecną nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

🚨 Groźny pożar zabudowań jednorodzinnych przy ulicy Poniatowskiego w Wieliczce 🚒 🚨 Na miejscu działa wiele JRG...

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna w Wieliczce Poniedziałek, 1 maja 2023

Warto podkreślić, że strażacy na interwencję wyruszyli z Rodzinnego Pikniku dla Leosia. Akcji charytatywnej, która ma na celu zebranie środków na leczenie 3-letniego chłopca, chorującego na neuroblastomię. Obecnie na koncie zbiórki w serwisie siepomaga uzbierano 200 311 zł z 2 milionów koniecznych do leczenia chłopca.

Foto. Kamil/OSP w Wieliczce

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka