czwartek, 16 grudnia 2021 12:11

Nie żyje Alicja Tysiąc. Przegrała z koronawirusem

Autor Marzena Gitler
Nie żyje Alicja Tysiąc. Przegrała z koronawirusem

Informację o śmierci Alicji Tysiąc potwierdziła polsatnews.pl posłanka Lewicy Katarzyna Kotula. Działaczka walcząca o prawo do aborcji miała 50 lat.

W Szpitalu Praskim w Warszawie zmarła Alicja Tysiąc. Była chora na COVID-19. Kobieta od kilku dni walczyła o życie. O śmierci Alicji Tysiąc poinformował Polsat News. Informację tę potwierdziła posłanka Lewicy Katarzyna Kotula.

Informacja o śmierci osoby, która była ikoną walki o prawo do aborcji bardzo poruszyła środowisko aktywistów.

Zmarła Alicja Tysiąc. Przez ostatnie tygodnie użerała się z personelem medycznym szpitala praskiego, który nie chciał przenieść jej na wewnętrzny oddział... To nie jest kraj dla ludzi ‼

Opublikowany przez Małgorzatę Wasiukiewicz-Rogulską Środa, 15 grudnia 2021

Chorowała prawie miesiąc. 29 listopada Alicja Tysiąc napisała post z warszawskiego szpitala. "Kochani potrzebuje pilnie pomocy kogoś na oddział do mnie do szpitala błagam. Warszawa praski oddział wewnętrzny b
Udostępnianie błagam nie chce być TU sama!!!!!!! Od 12 listopada mam covida jutro koniec kwarantanny".

Kochani potrzebuje pilnie pomocy kogoś na oddział do mnie do szpitala blagam Warszawa praski oddział wewnętrzny...

Opublikowany przez Alicję Tysiąc Poniedziałek, 29 listopada 2021

Alicja Tysiąc w 2003 roku wniosła skargę przeciwko Polsce, w związku z odmówieniem jej prawa do aborcji pomimo ciąży zagrażającej jej zdrowiu i życiu. Kobieta cierpiała na bardzo poważna wadę wzroku, która pogłębił się znacznie po porodzie. W 2007 roku Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu nakazał wypłacić jej wysokie odszkodowanie. Od tamtej pory stała się symbolem walki o prawo do aborcji w Polsce. Była też działaczką organizacji walczących o prawa kobiet.

fot. Fb. Małgorzata Wasiułkiewicz - Rogulska

Polityka

Polityka - najnowsze informacje