wtorek, 2 lipca 2024 10:31

Nie żyje ks. Jan Kaczmarczyk. Duchowny był misjonarzem

Autor Katarzyna Jamróz
Nie żyje ks. Jan Kaczmarczyk. Duchowny był misjonarzem

Smutne wieści dotarły do nas z diecezji tarnowskiej. W niedzielę (30 czerwca), w wieku 55 lat, odszedł ks. Jan Kaczmarczyk, który przez wiele lat był misjonarzem w Brazylii. Duchowny zmarł po 29 latach posługi kapłańskiej.

Ks. Kaczmarczyk przyszedł na świat 27 listopada 1968 roku w Bochni. Jego życie było nierozerwalnie związane z parafią Brzeźnica znajdującej się w powiecie bocheńskim, gdzie dorastał. W 1989 roku ukończył szkołę średnią w Brzesku, a następnie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych, 3 czerwca 1995 roku, przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Józefa Życińskiego.

Był misjonarzem w Brazylii

Swoją kapłańską drogę rozpoczął jako wikariusz w parafii Zabranie (od 26 sierpnia 1995 roku), a następnie służył w parafii Królówka (od 26 sierpnia 1998 roku). W 2000 roku jego powołanie zaprowadziło go do Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, skąd dwa lata później, w 2002 roku, wyjechał na misje do Brazylii. W 2021 roku ks. Jan został mianowany Kanonikiem Honorowym Kapituły Kolegiackiej pw. Matki Bożej Różańcowej w Bochni.

Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Brzeźnicy w czwartek (4 lipca) o godzinie 11:00. Ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Fot. Ilustracyjne/Pixabay

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka