czwartek, 26 sierpnia 2021 07:06

Niebezpieczna akcja koło Wadowic. Rannych trzech policjantów

Autor Aleksandra Tokarz
Niebezpieczna akcja koło Wadowic. Rannych trzech policjantów

Sceny niczym z filmu akcji rozegrały się wczorajszego wieczora na ulicach w okolicy Wadowic. Przez kilka kilometrów mundurowi ścigali osobę typowaną do zatrzymania. Według nieoficjalnych informacji chodziło o narkotykowego dilera.

- W dniu wczorajszym, około godziny 18:40 w miejscowości Jaroszowice koło Wadowic funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, którzy realizowali swoją sprawę na naszym terenie, dotyczącą zatrzymania typowanej osoby, zastosowali blokadę drogi. W wyniku blokady osoba, która miała być zatrzymana, nie zatrzymała się i uderzyła czołowo w radiowóz, który był na sygnałach - relacjonuje w rozmowie z redakcją Głos24 asp. sztab. Dariusz Stelmaszuk.

W wyniku tego zdarzenia trzech policjantów zostało lekko rannych. Sprawca również przebywa obecnie w szpitalu, gdzie jest hospitalizowany. Ma niezagrażające życiu obrażenia. - Został zatrzymany. Była to osoba typowana do sprawy katowickich policjantów. My prowadzimy czynności pod względem zdarzenia drogowego, czyli tego wypadku, który zaistniał w wyniku blokady. Resztę czynności prowadzą śląscy funkcjonariusze - dodaje nasz rozmówca.

‼️Jaroszowice ‼️ Na drodze krajowej nr 28 doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Ze wstępnych...

Opublikowany przez 112Wadowice.pl Środa, 25 sierpnia 2021

fot. Facebook/Patrole, Wypadki, Suszarki Wadowice/Kalwaria/Andrychów-Okolice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje