środa, 31 marca 2021 12:17

Niebezpieczne znalezisko w gminie Sułoszowa! Znajdowało się 5 metrów od drogi

Autor Aleksandra Tokarz
Niebezpieczne znalezisko w gminie Sułoszowa! Znajdowało się 5 metrów od drogi

Na terenie masywu leśnego w Wielmoży (gm. Sułoszowa) dokonano niebezpiecznego odkrycia. Niewybuch, który odnaleziono to pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej!

26 marca policjanci ze Skały otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku.

- Niewybuch został ujawniony w okolicy masywu leśnego w Wielmoży, około 5 metrów od drogi. Policjanci natychmiast udali się na miejsce, gdzie zabezpieczyli obszar, w którym znajdował się niewybuch o wymiarach 60 cm x 12 cm, kształtem przypominający pocisk moździerzowy pochodzący z czasów II wojny światowej. Na miejsce wezwano saperów, którzy przejęli niewybuch i przewieźli go na poligon, celem jego zneutralizowania - informuje podkom. Justyna Fil, rzecznik prasowy policji.

Pocisk nie posiadał zapalnika, wobec czego według rozpoznania minersko-pirotechnicznego nie stwarzał bezpośredniego zagrożenia dla pobliskich mieszkańców.

Należy jednak pamiętać, że każdorazowo, w przypadku ujawnienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji. Z uwagi na niebezpieczeństwo, jakie mogą nieść ze sobą te groźne znaleziska, w żadnym wypadku nie należy ich dotykać, czy przemieszczać — może to grozić wybuchem!

fot. KPP Kraków

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje