poniedziałek, 18 maja 2020 11:44

Niebezpieczny wypadek w Brzeznej. 7 osób rannych. Lądował śmigłowiec LPR

Autor Marzena Gitler
Niebezpieczny wypadek w Brzeznej. 7 osób rannych. Lądował śmigłowiec LPR

Do groźnego wypadku z udziałem dwóch samochodów i 7 osób, w tym trójki dzieci, doszło w sobotę rano w Podrzeczu (gm. Podegrodzie). Rannego mężczyznę do szpitala przewiózł śmigłowiec LPR.

16 maja około godziny 9.33 w Podrzeczu zderzyły się dwa samochody osobowe marek Volkswagen oraz Fiat. Samochodami podróżowało łącznie 7 osób w tym troje dzieci. Siła uderzenia była tak duża, że jeden z samochodów - volkswagen - znalazł się w przydrożnym rowie, a fiat zatrzymał się na pasie jezdni w kierunku Starego Sącza. Sześciu uczestników zdarzenia opuściło pojazdy o własnych siłach. We fiacie został uwięziony jeden z podróżujących nim mężczyzn.

Na miejsce przybyły służby ratownicze - zastępy z JRG nr 1 i 2 w Nowym Sączu, OSP Brzezna oraz OSP Podrzecze i Policja. Strażacy  zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w pojazdach i udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy. Przy urzyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do zakleszczonego w pojeździe mężczyzny.

Na pomad trzy i pół godziny jezdnia została zablokowana w obu kierunkach. Na miejsce zdarzenia docierały kolejne karetki oraz Policja. Po wykonaniu dostępu do poszkodowanego oraz jego ewakuacji na desce ortopedycznej strażacy przekazali mężczyznę ratownikom medycznym Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce wezwano też śmigłowiec LPR, którym najbardziej poszkodowanego przetransportowano do szpitala. Pozostali do szpitali zostali przewiezieni karetkami. Po wykonanych czynnościach przez Policję, pojazdy wraz z pozostałościami zostały usunięte przez Pomoc Drogową.

inf. i foto: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje