sobota, 2 listopada 2019 16:49

Niedźwiedź: „Odblaskowa szkoła” na maksa!

Autor Marzena Gitler
Niedźwiedź: „Odblaskowa szkoła” na maksa!

Wieczorem dnia 21 października Szkoła Podstawowa w Niedźwiedziu dosłownie stała się odblaskowa. Została podświetlona tak, że była widoczna z daleka.

Celem akcji „Odblaskowa szkoła” jest promowanie bezpieczeństwa. – Naszym pomysłem chcemy podkreślić znaczenie bezpieczeństwa i przyciągnąć uwagę wszystkich do promocji noszenia odblasków. Nasze wspólne działania dotyczące bezpieczeństwa na drodze będą kontynuowane nie tylko podczas trwania konkursu – napisali organizatorzy akcji w Niedźwiedziu.

Akcja odbyła się w przeddzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II. Uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy zgromadzili się na wspólnym spotkaniu przed szkołą, aby w promieniach odblaskowo oświetlonego budynku trwać w chwili czuwania i wspólnej modlitwie prowadzonej przez ks. Dominika Wocha. Uczniowie ubrani w kamizelki odblaskowe otoczyli świetlny różaniec, przyzywając wstawiennictwa św. Jana Pawła II poprzez modlitwę dziesiątkiem różańca świętego i wspomnieniem wszystkich świętych patronów.

Dzieci wraz z rodzicami licznie przybyli na to wydarzenie zaraz po nabożeństwie różańcowym w miejscowej parafii, na które uczęszczają zawsze z różańcem i przypiętym do rękawa elementem odblaskowym.

Akcję, której koordynatorem była Joanna Cichańska, poprzedziła bardzo dobra współpraca osób aktywnie zaangażowanych. Na koniec odśpiewano Apel Jasnogórski, kierując myśli ku przesłaniu św. Jana Pawła II ,,Totus Tuus Maryjo”. Inicjatorami przedsięwzięcia były dzieci i młodzież, które aktywnie współpracowały ze swoimi opiekunami w zakresie promowania Dnia Papieskiego i bezpieczeństwa na drodze.

Inf. i foto: UG Niedźwiedź

Limanowa - najnowsze informacje