poniedziałek, 22 maja 2023 12:19

Nietrzeźwy przewoził hulajnogą dwie osoby. Poza tym ponad 500 wykroczeń odnotowała straż miejska w weekend

Autor Mirosław Haładyj
Nietrzeźwy przewoził hulajnogą dwie osoby. Poza tym ponad 500 wykroczeń odnotowała straż miejska w weekend

516 wykroczeń ujawnili strażnicy miejscy w trakcie piątkowych i sobotnich działań w centrum Krakowa oraz w Podgórzu. Zabezpieczali m.in. rekordowy pod względem liczby uczestników Marsz Równości.

Strażnicy nałożyli 267 mandatów karnych, przygotowali 11 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 66 osób. Działania patroli były skierowane wobec osób: zakłócających spokój i porządek publiczny, dopuszczających się czynów o charakterze chuligańskim i nieobyczajnym, spożywających napoje alkoholowe w miejscach objętych zakazem, zaśmiecających i zanieczyszczających miejsca dostępne dla publiczności, żebrzących oraz zaczepiających przechodniów czy naruszających przepisy uchwały o parku kulturowym, ze szczególnym uwzględnieniem nielegalnego handlu, występów ulicznych bez posiadania stosownych zezwoleń, reklamowania działalności i usług oraz wykroczeń popełnianych przez kierujących pojazdami wolnobieżnymi.

Strażnicy egzekwowali również przepisy związane z korzystaniem z urządzeń transportu osobistego, urządzeń wspomagających ruch oraz poruszania się meleksów w strefie ograniczonego ruchu.

W sobotę przy Placu Sikorskiego ujawniono mężczyznę, który przewoził hulajnogą elektryczną dwie inne osoby. Jak się okazało był nietrzeźwy. Wezwani na miejsce policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 2500 zł za jazdę pod wpływem alkoholu, a strażnicy nałożyli na niego mandat w wysokości 600 złotych, za przewożenie hulajnogą elektryczną dwóch osób.

Do podobnego zdarzenia doszło także w sobotę przy ulicy Reymonta. Strażnicy zauważyli mężczyznę jadącego slalomem na hulajnodze elektrycznej. W trakcie kontroli okazało się, że jest nietrzeźwy. Przyznał, że wypił kilka piw. Wezwano na miejsce policję. Badanie alkomatem wykazało ponad półtora promila. Mężczyzna został ukarany przez policjantów mandatem karnym w wysokości 2500 zł. W trakcie kontroli I obwodnicy strażnicy doprowadzili do odholowania 12 hulajnóg elektrycznych, pozostawionych w miejscach utrudniających ruch pieszym.

W sobotę funkcjonariusze biorący udział w działaniach na Podgórzu koncentrowali się przede wszystkim na przypadkach naruszania przepisów prawa w rejonie Parku Miejskiego Bagry Wielkie, Parku Zakrzówek, Bulwarów Wiślanych, Starego Podgórza. Zwracali również uwagę na wykroczenia popełniane w rejonie ulicy Orzechowej, przy pętli MPK Borek.

Strażnicy nałożyli 115 mandatów karnych i pouczyli 60 osób.

Inf. i foto: Straż miejska

Kraków

Kraków - najnowsze informacje