piątek, 12 stycznia 2024 14:15

Niezwykły jubileusz w Kasince Małej. Pani Władysława skończyła 103 lata!

Autor Patryk Trzaska
Niezwykły jubileusz w Kasince Małej. Pani Władysława skończyła 103 lata!

Taki jubileusz nie zdarza się często. Pani Władysława Nawara z Kasinki Małej – Zagródca skończyła 103 lata! Pomimo wieku, seniorka ma dużo energii  i śledzi bieżące wydarzenia. U solenizantki pojawił się z tej okazji wójt gminy Muszyna Dolna, Bolesław Żaba.

Pani Władysława Nawara urodziła się w Kasince Małej w gminie Mszana Dolna i całe życie była związana z tym miejscem. Przez 103 lata doczekała się dwóch synów, 6 wnuków i 12 prawnuków.

Życie na początku nie było dla niej wyrozumiałe. Wcześnie owdowiała, ale dzięki ciężkiej pracy na roli  udało jej się zapewnić byt synom. Jeden z nich przejął po niej prosperujące do dzisiaj gospodarstwo rolne. Warto zaznaczyć, że pani Władysława cieszy się dobrym zdrowiem. Sporadycznie chodzi do lekarza, a w szpitalu, (i to na krótko) była tylko raz. Zupełnie nie widać po niej upływu lat.

W życiu przeżyła niejedno, zachowała jednak pogodę ducha i zdrowe spojrzenie na otaczającą ją rzeczywistość. Z życzeniami oraz prezentami zebranymi na Zagórzańskiej Ziemi do solenizantki pospieszył gospodarz Gminy Mszana Dolna, wójt, Bolesław Żaba. Zrobił to w okresie poświątecznym, kiedy ucichły już echa rodzinnych spotkań ze świętującą urodziny seniorką rodu i skończyło się bożonarodzeniowo - noworoczne „zamieszanie”.  

W spotkaniu wzięli udział również bliscy krewni jubilatki, którzy cieszyli się ze szczęścia i zdrowia Pani Władysławy.

fot. Gmina Mszana Dolna  

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka