niedziela, 2 czerwca 2024 10:16

Niezwykły prezent dla najmłodszych na Dzień Dziecka

Autor Marzena Gitler
Niezwykły prezent dla najmłodszych na Dzień Dziecka

W Wieliczce otwarto wodny plac zabaw. Nowa atrakcja dla najmłodszych powstał na skwerze przy Tężni Solankowej.

Pomysł, aby przy Kopalni Soli Wieliczka powstał wodny plac zabaw zaczęto realizować w ubiegłym roku. Tematyczny plac z elementami parku doświadczeń wybudowała firma „Star-Kop” Stal sp. z o.o., która wygrała przetarg na wykonanie inwestycji.

Plac zabaw powstał tuż obok tężni, na terenie zielonym pomiędzy warzelnią a parkingiem, gdzie do tej pory często odbywały się festyny. Projekt zawiera wiele nawiązań do kopalni soli, jak bryły imitujące solne skały, kierat konny czy koło wodne podobne do kopalnianego pater noster, czyli dawnej pompy wodnej do odwadniania wyrobisk.

Nowa składa się  z 3 stref: wodnego placu zabaw, tradycyjnego placu zabaw i strefy wypoczynkowej. Jak podkreśla przedstawiciel Kopalni, plac zbudowano tak, aby dzieci mogły się nie tylko się bawić na jego terenie, ale i zdobywać wiedzę.  

Warto dodać, że plac zabaw ma być również dodatkową atrakcją dla odwiedzających kopalnię małych turystów.

Wyjątkowy weekend pełen atrakcji dla dzieci

Atrakcje przy Tężni Solankowej w Wieliczce - graf. Kopalnia Soli Wieliczka

Otwarcie placu jest częścią dwudniowego Dnia Dziecka w Kopalni Soli Wieliczka. 1 i 2 czerwca bilety do tężni solankowej Kopalni Soli „Wieliczka” są darmowe. W pierwszy czerwcowy weekend z bezpłatnego wejścia do tężni skorzystać mogą wszyscy – i duzi, i mali. Wejściówki można pobrać na miejscu w automacie zlokalizowanym tuż przy wejściu do tężni oraz w kasach kopalni (szyb Daniłowicza i szyb Regis), a także za pośrednictwem www.bilety.kopalnia.pl.

W pierwszy czerwcowy weekend na spacerujących po tężni będą czekały darmowe lody, a w Restauracji Grand Sal do każdego obiadu (minimum jedno danie) zostanie zaserwowany gratis deser lodowy.

Zniżki dla wieliczan

W pozostałe dni wstęp na plac zabaw będzie możliwy z ważnym biletem do wielickiej tężni. Bilet dla dzieci powyżej 4 roku życia i dla dorosłych kosztuje 7 zł od osoby. Bezpłatny wstęp mają dzieci dzieci do 4 r. ż. Posiadaczom Karty Dużej Rodziny przysługuje 30-procentowy rabat. Można też skorzystać z karnetu. % wejść w ciągu 1 miesiąca to koszt 30 zł.  

Od 2017 roku osoby zameldowane na terenie Miasta Wieliczka oraz w jednym z 29 sołectw wchodzących w skład Gminy Wieliczka, mogą korzystać z tężni w specjalnej cenie 2 zł za bilet. Obejmuje ona również wstęp na ogrodzony nowy plac zabaw.

Tężnia Solankowa jest czynna codziennie, od godziny 09:00 do 19. Bilet dostępne są do godz. 18.

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka