poniedziałek, 27 marca 2023 06:48

Noga z gazu! Utrudnienia na zakopiance

Autor Marzena Gitler
Noga z gazu! Utrudnienia na zakopiance

W poniedziałek kierowcy jadący zakopianka z Myślenic do Krakowa muszą szczególnie uważać i zdjąć nogę z gazu. GDDKiA zapowiedziała zmianę organizacji ruchu.

27  marca o godzinie 10:00 zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w Gaju na zakopiance w okolicy skrzyżowania z ul. Zadziele.

Zmiany  dotyczyć będą jezdni prowadzącej z Myślenic w kierunku Krakowa. Jezdnia  zostanie zwężona na długości ok. 150 m, ruch samochodów będzie odbywał  się lewym  pasem. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Taka  organizacja ruchu potrwa do czwartku (30 marca), do godziny 17:00.  Zmiana organizacji jest konieczna, żeby przeprowadzić prace związane z  poszerzeniem jezdni  o teren, na którym będzie docelowo prawoskręt w ul. Zadziele.

Przypominamy, że cały czas obowiązuje zwężenie do jednego pasa na jezdni prowadzącej w kierunku Myślenic.

Budowa węzła w Gaju

W  Gaju powstaje wiadukt nad DK7 o długości ponad 120 m. Na wiadukcie  oprócz jezdni będzie też ciąg pieszy, pozwalający przemieszczać się  pomiędzy ulicami Zadziele  i Widokową. Dodatkowo powstaną pasy włączania na DK7, chodniki o długości 750 m oraz nowa kanalizacja deszczowa.

Generalny  Pomiar Ruchu przeprowadzony w latach 2020/2021 wykazał, że codziennie  średnio w tym miejscu przejeżdża prawie 60 tysięcy pojazdów. Nowy wiadukt poprawi  bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

fot. GDDKiA

Małopolska - najnowsze informacje