wtorek, 25 lutego 2020 09:18

Nowa Huta. Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo [NAGRANIE]

Autor Katarzyna Domagała
Nowa Huta. Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo [NAGRANIE]

Po kilku miesiącach śledztwa krakowskiej policji udało się namierzyć 54-latka podejrzanego o zabójstwo z ubiegłego roku. Mężczyzna został zatrzymany 20 lutego na Nowej Hucie.

54-latek podejrzewany jest o zabójstwo 78-letniego mężczyzny, którego miał dopuścić się pod koniec maja 2019 roku w jednym z mieszkań na Wzgórzach Krzesławickich.

22 maja ubiegłego roku ok. 2:40 w jednym z mieszkań na Wzgórzach Krzesławickich znaleziono ciało 78-latka. Starszy mężczyzna zmarł w wyniku rozległych ran, które nieznanym narzędziem zadał mu zabójca.

Przez kilka miesięcy sprawę badali policjanci z Wydziały Życia i Zdrowia KMP w Krakowie. Funkcjonariusze przeprowadzili szereg czynności m.in. oględziny miejsca zdarzenia, analizę zabezpieczonych śladów, przegląd monitoringów, przesłuchanie świadków oraz typowanie sprawców, które pozwoliły na zebranie obszernego materiału dowodowego.

20 lutego br. w godzinach porannych w jednym z mieszkań w Nowej Hucie policjanci z Wydziału Życia i Zdrowia KMP w Krakowie zatrzymali 54-latka. Mężczyzna został przewieziony do policyjnej izby zatrzymań, a następnie został przesłuchany i złożył wyjaśnienia. Policja udostępniła nagranie z zatrzymania.

Zatrzymany 54-latek od początku był w kręgu zainteresowania śledczych, ale dopiero całość zgromadzonych w toku śledztwa informacji pozwoliła na przedstawienie mu zarzutu zabójstwa, za co grozić mu może nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków Nowa Huta sąd tymczasowo aresztował 54-latka na trzy miesiące.

Info, foto, wideo: KWP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka