czwartek, 21 grudnia 2023 15:41

Nowa wizytówka gminy Gnojnik. "Przykład dobrze wykorzystanych środków europejskich"

Autor Katarzyna Jamróz
Nowa wizytówka gminy Gnojnik. "Przykład dobrze wykorzystanych środków europejskich"

W minioną sobotę (16 grudnia) odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego Centrum Kultury i Rekreacji w Gnojniku, stanowiącego inwestycję o wartości ponad 12,5 miliona złotych. To wyjątkowe miejsce zyskało wsparcie w wysokości ponad 8,5 miliona złotych z Funduszy Europejskich, co podkreśla znaczącą rolę środków unijnych w rozwoju lokalnych społeczności.

W ceremonii otwarcia uczestniczyli znamienici goście, w tym poseł na Sejm RP Józefa Szczurek-Żelazko, wicemarszałek Józef Gawron, Marta Malec-Lech z zarządu województwa, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch oraz radna województwa Anna Mikosz. Ich obecność podkreślała wagę tego wydarzenia dla lokalnej społeczności.

Fot. UMWM

Centrum Kultury i Rekreacji to trzykondygnacyjny budynek o imponującej powierzchni około 1500 metrów kwadratowych. Wyposażony jest w różnorodne przestrzenie, takie jak biblioteka, świetlica, czytelnia oraz sale do zajęć tanecznych, akrobatycznych czy multimedialnych. Jednym z istotnych aspektów inwestycji jest także pełne dostosowanie obiektu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, co z pewnością sprawi, że stanie się on miejscem otwartym dla wszystkich.

Fot. UMWM

W ramach projektu powstały także nowe przestrzenie rekreacyjne, takie jak boisko wielofunkcyjne z niewielką trybuną, plac zabaw oraz siłownia na świeżym powietrzu. Umiejscowienie kompleksu w sąsiedztwie parku dodaje mu uroku i sprzyja integracji z naturą. Centrum jest niezwykle nowoczesne i dobrze wyposażone, wspaniale się prezentuje. Jestem przekonany, że to miejsce będzie z pożytkiem służyło wszystkim mieszkańcom – od najmłodszych do najstarszych. Ta inwestycja to przykład dobrze wykorzystanych środków europejskich podkreśla wicemarszałek Józef Gawron.

Fot. UMWM

Inwestycja, której koszty sięgnęły ponad 12,5 miliona złotych, z czego ponad 8,5 miliona złotych pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, stanowi przykład efektywnego wykorzystania środków europejskich na rzecz rozwoju lokalnej społeczności. Wprowadzenie tak nowoczesnego i wszechstronnego obiektu kulturalno-rekreacyjnego z pewnością przyczyni się do odkrywania nowych pasji, rozwijania zainteresowań i budowania wspólnoty wśród mieszkańców.

Źródło/Fot. UMWM

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka