środa, 31 stycznia 2024 15:31

Nowe połączenie lotnicze do Włoch. Miłośnicy Sardynii będą zachwyceni

Autor Karolina Kurando
Nowe połączenie lotnicze do Włoch. Miłośnicy Sardynii będą zachwyceni

Ryanair otwiera nowe połączenie do Włoch. To dobra informacja zwłaszcza dla miłośników Sardynii. Właśnie do tego regionu polecimy już w maju prosto z Krakowa.

— Już od maja Ryanair planuje inauguracje lotów do Olbii na Sardynii. To już drugie – po Cagliari – połączenie naszego bazowego przewoźnika na tą piękną wyspę Morza Śródziemnego. Olbia zachwyci turystów nie tyko klimatem i szmaragdowym wybrzeżem, ale także średniowiecznymi zabytkami i wspaniałą ofertą festiwali m.in. włoskiej kinematografii. Miasto jest także rajem dla smakoszy małży i innych owoców morza – przekazał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Nowe połączenie do Olbii z Ryanair #PROSTOzKRAKOWA✈💙w sezonie #Lato2024☀ ➡ Do miasta nazywanego bramą Sardynii będzie...

Opublikowany przez Krakow Airport Środa, 31 stycznia 2024
Kraków Airport/Facebook

Połączenie będzie czynne w ramach sezonu letniego 2024.

Brama Sardynii

Olbia to popularny ośrodek turystyczny leżący nad Morzem Tyrreńskim. Jest dobrze skomunikowana, posiada port morski i lotniczy. Nazwa miasta pochodzi od greckiego olbios szczęśliwy. Olbia nazywana jest „bramą Sardynii”.

Żegnaj Sycylio, witaj Sardynio

W ubiegłym roku ogromną popularnością wśród turystów z całego świata cieszyła się Sycylia. Wyspa była jednym z turystycznych trendów 2023 r., a do jej popularności z pewnością przyczyniła się produkcja Biały Lotos, której drugi sezon rozgrywa się w sycylijskiej Taorminie. W serialu wystąpiła również piękna wyspa Isola Bella, na którą łatwo przejść z taormińskiej plaży, jak również urokliwe barokowe miasteczko – Noto.

Czy w tym roku ruch turystyczny przeniesie się z Sycylii na Sardynię? Zobaczymy.

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka