wtorek, 30 stycznia 2024 08:30

Nowe połączenie z Balic. Dokąd polecimy na wakacje?

Autor Karolina Kurando
Nowe połączenie z Balic. Dokąd polecimy na wakacje?

W poniedziałek, 29 stycznia, Kraków Airport ogłosiło współpracę z nowym przewoźnikiem oraz zapowiedziało uruchomienie połączenia, którego jeszcze nie było. Dokąd polecimy już latem z podkrakowskich Balic?

Wspaniałą wiadomość dla wszystkich miłośników Zjednoczonych Emiratów Arabskich ogłosiło wczoraj Kraków Airport. Od 29 czerwca 2024 r. zostanie uruchomione nowe połączenie, dzięki któremu prosto z Krakowa polecimy do Szardży, czyli jednego z siedmiu emiratów tworzących Zjednoczone Emiraty Arabskie, państwo arabskie położone na Bliskim Wschodzie. Co istotne, już teraz dostępne są bezpośrednie połączenia z innymi emiratami, tj. z AbuZabi oraz z Dubajem.

Przewoźnikiem odpowiedzialnym za tę trasę jest Air Arabia. Połączenie od końca czerwca ma być dostępne codziennie.

Obiecująca współpraca

— Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozpoczynającej się współpracy z Air Arabia, przewoźnikiem, który posiada bardzo bogatą siatkę połączeń na Bliskim Wschodzie, w Północnej Afryce i w Azji. To nie tylko kolejne potwierdzenie ogromnego potencjału rynku arabskiego, ale również istotne wzmocnienie siatki połączeń krakowskiego lotniska. Do bogatej już teraz oferty bezpośrednich połączeń do Dubaju i AbuZabi dołącza Szardża oferowana przez linie lotnicze Air Arabia. Cieszy nas wzmocnienie ruchu pomiędzy Małopolską, Krakowem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, tym bardziej, iż okres letni pokazał wysoki popyt na te trasy, co w konsekwencji przekłada się na wzmocnienie branży turystycznej naszego regionu (…) – przekazał prezes zarządu Kraków Airport, Radosław Włoszek. Wypowiedź Włoszka została przekazana za pośrednictwem strony Kraków Airport na Facebooku.

Nowy przewoźnik, nowe połączenie #PROSTOzKRAKOWA✈💙 ➡ Już od 29 czerwca z Kraków Airport będzie można polecieć do...

Opublikowany przez Krakow Airport Poniedziałek, 29 stycznia 2024
Źródło: Kraków Airport/Facebook

Źródło zdjęć składających się na zdjęcie główne: Wikipedia

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka