poniedziałek, 15 czerwca 2020 12:17

Nowe respiratory dla szpitala w Gorlicach

Autor Marzena Gitler
Nowe respiratory dla szpitala w Gorlicach

Dwa przenośne respiratory trafiły do szpitala w Gorlicach. To nie koniec. Będą kolejne.  

Nowe respiratory przenośne, które mogą mieć zastosowanie do ratowania chorych na COVID-19, przekazała szpitalowi Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” „Glinik”. Z rąk przewodniczącego Komisji Marka Bugno i jego zastępcy Andrzeja Niemca sprzęt odebrali dyrektor Szpitala Marian Świerz, zastępca dyrektora ds. medycznych lek. Dorota Szymańska i kierująca Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii lek.med. Monika Sikorska-Górecka. Koszt obydwu respiratorów typu Ventilogic LS to 50 tys. zł.

Wiemy, że wysokiej jakości sprzęt, w połączeniu z  wiedzą i umiejętnościami gorlickich lekarzy, pozwoli w razie potrzeby zapewnić najlepszą ochronę przed chorobą. Dlatego jednogłośnie podjęliśmy decyzję o udzieleniu wsparcia Szpitalowi, który jest na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. W sytuacji w jakiej się znaleźliśmy, musimy sobie pomagać –  powiedział Marek Bugno, przewodniczący KM NSZZ „Solidarność” „Glinik”.

-To piękny gest ze strony Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność" "Glinik". W niektórych przypadkach jedno słowo "dziękuję" wystarczy za tysiąc słów -  powiedział dziękując za urządzenia niezbędne do ratowania zycia dyrektor Marian Świerz.

VENTILogic LS to respirator nowej generacji do inwazyjnej i nieinwazyjnej wentylacji pacjenta. Dzięki temu, że są przenośne można używać je, gdy jest to konieczne, na różnych oddziałach szpitala, bez konieczności przenoszenia pacjenta. - Aparat ułatwia dopasowanie się do różnych sytuacji klinicznych – podkreśliła Dorota Szymańska.

Warto przypomnieć, że dzięki staraniom KM NSZZ „Solidarność” „Glinik”, Szpital otrzymał również 5 tys. maseczek, decyzją Prezesa Zarządu Famur S.A. Mirosława Bendzery.

Już wiemy, że na przełomie lipca i sierpnia br. szpital specjalistyczny otrzyma 8 kolejnych respiratorów typu Monnal. Ich zakup będzie możliwy dzięki środkom zebranym w zbiórce, którą wsparli m.in. przedsiębiorcy, indywidualni darczyńcy oraz księża dekanatu Gorlickiego.

inf. i foto: Powiat Gorlicki

Gorlice - najnowsze informacje