poniedziałek, 15 listopada 2021 12:44

Nowoczesne leczenie zębów bez bólu w Krakowie

Autor Artykuł sponsorowany
Nowoczesne leczenie zębów bez bólu w Krakowie

Wielu z nas wizyta u dentysty kojarzy się z bólem i dyskomfortem. Na szczęście bolesne leczenie zębów to już przeszłość, gdyż praktycznie każdy profesjonalny gabinet stomatologiczny w Krakowie dysponuje nowoczesnymi metodami, dzięki którym pacjenci mogą w pełni komfortowy sposób przejść przez cały proces leczenia zębów. Jakie to metody – o tym powiemy poniżej!

Dlaczego bezbolesne leczenie zębów jest takie ważne?

Profilaktyka ma szczególne znaczenie w procesie zachowania zębów w dobrym stanie i zdrowiu. Niestety nie zawsze same działania prewencyjne okazują się wystarczające. Wiele osób, pomimo troski o zęby, regularnego mycia i okresowych wizyt w gabinecie w celu usunięcia kamienia i przebarwień, nabawia się próchnicy. Jednym z czynników jest genetyka, nie zawsze jesteśmy też w stanie w domowym zaciszu dokładnie doczyścić zęby i przestrzenie pomiędzy nimi. Próchnicy sprzyjają także wady zgryzu, które nieleczone mogą powodować rozwijanie się tej choroby w niewidocznych gołym okiem miejscach.

Większość z nas przynajmniej raz w życiu musi więc odwiedzić gabinet stomatologiczny w Krakowie w celu wyeliminowania próchnicy. Wiąże się to z koniecznością borowania oraz znieczulenia, jeśli ubytek jest większy, a my wrażliwi na ból. Wiele osób odkłada w czasie leczenie próchnicy właśnie z powodu strachu przed bólem – to z kolei sprzyja dalszemu rozwojowi próchnicy oraz wymaga większych nakładów w celu jej usunięcia. Dentysty nie należy się jednak bać, gdyż bolesne zabiegi są już przeszłością, a praktycznie każdy gabinet stomatologiczny w Krakowie dysponuje nowoczesnymi metodami leczenia zębów bez bólu.

Bezbolesne metody leczenia zębów w Krakowie

Leczenie zębów bez bólu jest możliwe dzięki znieczuleniu. Wyróżniamy kilka jego podstawowych rodzajów. Znieczulenie powierzchniowe polega na posmarowaniu miejsca wkłucia zlokalizowanego na błonie śluzowej jamy ustnej specjalnym żelem znieczulającym. W efekcie pacjent nie odczuwa bólu związanego z podaniem zastrzyku znieczulającego, a cały proces znieczulania staje się bardziej komfortowy. Następnie podawane jest znieczulenie nasiękowe, czyli zastrzyk w okolice zęba poddawanego leczeniu.

Pojedyncze zęby mogą być także znieczulane metodą dowięzadłową lub śródwięzadłową. Znieczulenie podaje się do okostnej wokół zęba za pomocą bardzo cienkiej igły, której użycie zmniejsza odczuwanie bólu towarzyszącego wkłuciu. Popularną metodą znieczulenia stomatologicznego jest również znieczulenie przewodowe, które stosuje się głównie w czasie zabiegów chirurgicznych. Środek uśmierzający ból jest podany blisko pnia nerwu, co pozwala rozszerzyć obszar zabiegowy.

Dzieci są z kolei często znieczulane za pomocą gazu rozweselającego, który wykazuje właściwości uspokajające, odprężające oraz redukujące odczuwanie bólu. W szczególnych przypadkach gabinet stomatologiczny w Krakowie może zdecydować się także na znieczulenie ogólne, podobne do tego podawanego podczas standardowych zabiegów chirurgicznych. Nad jego prawidłowym podawaniem czuwa anestezjolog w asyście pielęgniarki, pacjent natomiast zasypia i wybudza się dopiero po zakończonej procedurze.

Artykuł powstał we współpracy z DentoCentrum – Twój gabinet stomatologiczny Kraków.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje