poniedziałek, 6 stycznia 2020 14:25

Nowosądeccy policjanci w dwa dni rozdali 1000 odblasków

Autor Marzena Gitler
Nowosądeccy policjanci w dwa dni rozdali 1000 odblasków

Używanie elementów odblaskowych przez pieszych, szczególnie w okresie zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest ograniczona, może uratować ich życie. O to, by piesi byli bardziej widoczni i bezpieczni na drogach zadbali sądeccy policjanci, którzy podczas dwudniowej akcji przekazali mieszkańcom Sądecczyzny blisko tysiąc odblaskowych opasek.

W akcję, która została przeprowadzona pod koniec grudnia 2019 roku, oprócz funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu włączyli się również pracownicy Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Elementy odblaskowe były przekazywane po wieczornych nabożeństwach w rejonie pięciu sądeckich świątyń, jak również podczas służby pełnionej przez policjantów drogówki. Łącznie do mieszkańców trafiło blisko tysiąc odblaskowych opasek, dzięki którym będą bardziej widoczni po zmroku, a co za tym idzie, poprawi się ich bezpieczeństwo.

Elementy odblaskowe, które otrzymali piesi, zostały przekazane sądeckiej Policji na początku grudnia ubiegłego roku przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

inf. i foto: KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje