niedziela, 3 marca 2024 05:00

Nowy radiowóz dla policjantów z komisariatu w Wojniczu. Będzie wykorzystywany do codziennej służby

Autor Katarzyna Jamróz
Nowy radiowóz dla policjantów z komisariatu w Wojniczu. Będzie wykorzystywany do codziennej służby

Kolejny nowy radiowóz trafił do policjantów z regionu tarnowskiego. Kia Sportage w nowym oznakowaniu przekazany został policjantom z komisariatu w Wojniczu. Na spotkaniu obecni byli komendant miejski policji w Tarnowie insp. Mariusz Dymura, komendant Komisariatu Policji w Wojniczu kom. Marek Ptak, burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk i burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak.

W środę (17 stycznia) na parkingu Komisariatu Policji w Tarnowie odbyło się oficjalne przekazanie nowego radiowozu. To Kia Sportage z silnikiem benzynowym o mocy ponad 130 KW i napędem na cztery koła. Auto kosztowało ponad 200 tys. zł i zakupiono je w ramach programu 50/50. W połowie zostało współfinansowane ze środków przekazanych przez lokalne samorządy gmin: Wojnicz i Zakliczyn, natomiast pozostałą część dołożyła Komenda Główna Policji. – Będzie on wykorzystywany przez policjantów do codziennej służby, by zapewnić mieszkańcom gmin Wojnicz i Zakliczyn bezpieczeństwo – mówi asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy KMP w Tarnowie.

Podczas spotkania, burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk przekazał również policjantom alkomat typu Alcoquant, pozwalający na szybkie i dokładne badania trzeźwości kierowców.

Inf./Fot. UM Wojnicz

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka