niedziela, 10 kwietnia 2022 11:47

Nowy Sącz: Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, po tym jak audi wypadło z drogi i złamało latarnię

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Nowy Sącz: Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, po tym jak audi wypadło z drogi i złamało latarnię

9 kwietnia o godzinie 0:48 zastępy z  z JRG nr 1 w Nowym Sączu zostały wezwane do działań na ulicy Łukasińskiego w Nowym Sączu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy Audi A4 leżał na chodniku, na lewym boku. W wyniku zdarzenia złamaniu uległa betonowa latarnia oświetlenia ulicznego. Wewnątrz pojazdu nikogo nie było. Samochód wyposażony był w instalację na gaz propan-butan. Z pojazdu nie nastąpił wyciek płynów silnikowych.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Zakręcono zawór na butli z gazem propan-butan. Poinformowano firmę zajmującej się oświetleniem ulicznym o uszkodzeniu jednej z latarni. Przeszukano przyległy teren pod kątem obecności osób mogących podróżować samochodem. Nikogo nie odnaleziono.

Ręcznie postawiono na koła samochód. Rozłączono instalację elektryczną w uszkodzonym samochodzie. Działania strażaków trwały pół godziny. Na miejscu zdarzenia w celu wyjaśnienia przyczyn i okoliczności jego powstania pozostali przybyli w czasie prowadzonych działań funkcjonariusze policji.

Policja poinformowała nas, że tożsamość kierowcy Audi, który, po uderzeniu w latarnię, oddalił się, została już ustalona.

Inf. i foto: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje