wtorek, 26 stycznia 2021 09:39

Nowy Sącz. Czad dał o sobie znać. 3-letnie dziecko trafiło do szpitala

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz. Czad dał o sobie znać. 3-letnie dziecko trafiło do szpitala

Tlenek węgla ulatniał się z piecyka gazowego, podgrzewającego wodę. Czteroosobowa rodzina miała objawy zatrucia. Do szpitala trafiło 3-letnie dziecko.

Zdarzenie miało miejsce 25 stycznia, kilka minut po godzinie 10, na ulicy Kraszewskiego w Nowym Sączu. Kiedy służ by dotarły do mieszkania, drzwi i okna były już otwarte, a urządzenie pomiarowe wskazywało niewielkie stężenie czadu. Lokatorzy mieli typowe objawy zatrucia tlenkiem węgla.

Strażacy udzielili pomocy 3-letniemu dziecku. Następnie trafiło ono pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego i zostało zabrane do szpitala. Reszta lokatorów nie wymagała hospitalizacji.

Skrzyżowanie w Nowym Sączu pod nadzorem. Jest jednym z najniebezpieczniejszych w Polsce
Przecięcie ul. Królowej Jadwigi i ul. Kilińskiego w Nowym Sącz [/informacje/nowy-sacz]u, obok tych w Łodzi czy Warszawie, znalazło się wśród trzech najbardziej zagrożonych wypadkami i kolizjami skrzyżowań. Rondo Solidarności zostało wskazane przez Instytut Transportu Samochodowego w analizie bezpiec…

- Po przybyciu na miejsce pracowników administracji sprawdzono mieszkania w tym samym ciągu wentylacyjnym. Do każdego z nich udało się wejść i w żadnym z nich urządzenie pomiarowe nie wskazało zagrożenia. Pracownicy pogotowia gazowego wymontowali licznik gazowy i odcięli dopływ gazu do mieszkania gdzie wystąpił tlenek węgla – informują sądeccy strażacy.

fot. PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje