czwartek, 19 sierpnia 2021 12:00

Nowy Sącz. Fontanna w odnowionym Parku Strzeleckim zniszczona. „To był wypadek”

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz. Fontanna w odnowionym Parku Strzeleckim zniszczona. „To był wypadek”

Ostatniego dnia kwietnia oficjalnie otwarto po remoncie sądecki Park Strzelecki. Mieszkańcy miasta czekali na realizację tego przedsięwzięcia od lat. I owszem – Park zmienił się nie do poznania. Powstał nowoczesny amfiteatr, ścieżki spacerowe czy plac zabaw dla dzieci. Stworzono także okazałą fontannę. Z niej jednak niedługo przyszło się cieszyć.

Fontanna nie wytrzymała ciężaru wózka widłowego, którym przewożono donicę. – 12 sierpnia w Parku Strzeleckim miał miejsce wypadek, w wyniku którego została uszkodzona konstrukcja fontanny oraz jej podzespoły. Sprawa zostanie zgłoszona do ubezpieczyciela w celu pozyskania ewentualnego odszkodowania za poniesione koszty naprawcze. Został zabezpieczony także materiał dowodowy w postaci nagrania z kamer – informuje Urząd Miasta Nowego Sącza.

Przypomnijmy, koszt rewitalizacji Parku Strzeleckiego to około 53 mln zł. Co ważne, właśnie za sprawą Parku Strzeleckiego, o Nowym Sączu usłyszy wkrótce cała Polska. Wszystko za sprawą Festiwalu Piękna, który odbędzie się w tym miejscu już w najbliższy weekend.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje