środa, 9 czerwca 2021 10:22

Nowy Sącz. Kierowców czekają utrudnienia. Zamknięto pas w kierunku Krakowa

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz. Kierowców czekają utrudnienia. Zamknięto pas w kierunku Krakowa

W związku z budową połączenie istniejącej DK75 z budowanym najazdem na nowy most powstający w Kurowie, koło Nowego Sącza, wprowadzono tymczasową organizację ruchu. Pas w kierunku Krakowa został zamknięty.

Prace podzielono na cztery etapy, zakładające zmiany w organizacji ruchu przy budowanym moście na Dunajcu w Kurowie. Pierwszy z nich został wprowadzony 8 czerwca na okres 7 dni. Zamknięty został pas w kierunku Krakowa, a ruch odbywa się wahadłowo - jest sterowany ręcznie w godzinach od 6:30 do 18, a w pozostałych godzinach sterowany sygnalizacją świetlną.

Drugi etap obejmował będzie 21 dni. Przywrócony zostanie ruch dwukierunkowy po istniejącym śladzie DK75 oraz poszerzonym pasie drogi, bliżej Krakowa. W tym czasie zostaną wykonane roboty branżowe oraz chodnik od strony skarpy.

Armageddon na A4. „To niewyobrażalne, co się dzieje”
Opóźnienia notują autobusy, kierowcy coraz bardziej się irytują. A to dopiero drugi dzień remontu...

Obejmujący 10 dni trzeci etap zakłada zamknięcie pasa ruchu w kierunku Nowego Sącza. Powróci ruch wahadłowy sterowany ręcznie w godz. 6.30 -18.00, w pozostałych godzinach włączona będzie sygnalizacja świetlna.

Czwarty etap wprowadzony zostanie na 11 kolejnych dni. Nastąpi wówczas ponowne zamknięcie pasa ruchu w kierunku Krakowa. Ruch będzie odbywał się wahadłowo i jak do tej pory, ręczne sterowanie ruchem prowadzone będzie w godz. 6.30 - 18.00, a w pozostałych godzinach ruchem sterować będzie sygnalizacja świetlna.

Łączny czas występowania utrudnień na tym odcinku DK75 wyniesie 49 dni, w tym 28 dni z ruchem wahadłowym.

Zmiany w ruchu w Kurowie / fot. GDDKiA Kraków

- Prosimy kierowców o szczególną uważność z uwagi na występujące zagrożenia i utrudnienia w ruchu na odcinku objętym robotami: pracujący sprzęt budowlany , manewrowanie samochodów ciężarowych, wjazd oraz wyjazd ciężkiego sprzętu, utrudnienia dla ruchu pieszych (przejście drugą stroną drogi) - apeluje Iwona Mikrut z GDDKiA w Krakowie.

Utrudnienia w Kurowie / fot. GDDKiA

fot. GDDKiA Kraków

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje