czwartek, 28 stycznia 2021 13:17

Nowy Sącz. Kryte lodowisko jednak powstanie. Radni zmienili zdanie

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz. Kryte lodowisko jednak powstanie. Radni zmienili zdanie

Podczas wczorajszych obrad Rady Miasta Nowego Sącza, jednogłośnie uchylono podjętą dzień wcześniej uchwałę o budowie krytego lodowiska przy ul. Nadbrzeżnej w Nowym Sączu. Inwestycja ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku.

Ostatnią szansą na szybką budowę zadaszonego lodowiska przy ulicy Nadbrzeżnej była wtorkowa sesja rady miasta. Wtedy jednak radnych z klubu PiS Wybieram Nowy Sącz nie udało się przekonać. Radna Teresa Cabała tłumaczyła, że intencją zarówno jej, jak i jej klubowych kolegów, którzy twierdzili, iż pieniądze powinny zostać przeznaczone na inne cele, nie jest całkowita blokada budowy krytego lodowiska, a odłożenie tego wydatku na przyszłość.

O tym, że kryte lodowisko nie powstanie zdecydowało dwunastu radnych PiS Wybieram Nowy Sącz. Za było jedenastu. Klub chciał bowiem większej liczby inwestycji drogowych i budowy chodników, zamiast krytego lodowiska, na którym, z uwagi na wielkość obiektu, nie będą mogły odbywać się rozgrywki ligowe.

Dramat przedsiębiorców. Krynica umiera?
Kiedyś – zimowe centrum Małopolski. Dziś wymarłe miasto, bez turystów i kuracjuszy. Tak wygląda Krynica Zdrój i sąsiednia Muszyna – miejscowości, które żyły dzięki gościom. Tych jednak nie ma już od dłuższego czasu. Przedsiębiorcy mają dość. Otwarcie przyznają, że nie mają już za co żyć. Kolejni ma…

Podczas wczorajszych obrad radni PiS Wybieram Nowy Sącz wycofali jednak podjętą dzień wcześniej uchwałę o odsunięciu inwestycji w czasie. Ostatecznie, podczas spotkania przewodniczących wszystkich klubów oraz wiceprezydenta i skarbnika miasta, doszło do kompromisu.

W związku z tym, inwestycja zostanie zrealizowana w tym roku. Jej koszt to 4 miliony złotych.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje