piątek, 11 października 2019 07:40

Nowy Sącz: Napadał na nastolatków i wymuszał pieniądze grożąc nożem

Autor Marzena Gitler
Nowy Sącz: Napadał na nastolatków i wymuszał pieniądze grożąc nożem

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. 21- letni mieszkaniec Nowego Sącza już usłyszał zarzuty i decyzją Sądu Rejonowego w Nowym Sączu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

2 października br. sądeccy policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który w centrum Nowego Sącza, grożąc dwóm nastolatkom pobiciem, zażądał od nich pieniędzy. Mężczyźni nie ulegli jego groźbom. Jeden z nich, 17-letni mieszkaniec Nowego Sącza, zgłosił policjantom, że na początku września na terenie Nowego Sącza miała miejsce podobna sytuacja. Wtedy to ten sam sprawca groził mu nożem wymuszając pieniądze.

Zgromadzony przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu obszerny materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 21-latkowi zarzutu usiłowania rozboju oraz rozboju z użyciem noża.

Sąd Rejonowy w Nowym Sączu 5 października br. zastosował wobec podejrzanego 3 miesięczny tymczasowy areszt. Za te przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

inf. i foto: KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje