środa, 24 marca 2021 08:30

Nowy Sącz. Nauczyciel jednej ze szkół podstawowych oskarżony o pedofilię

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz. Nauczyciel jednej ze szkół podstawowych oskarżony o pedofilię

58-letni mężczyzna miał dopuścić się tzw. innych czynności seksualnych wobec 13-letniej uczennicy. Nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Przesłuchana w obecności psychologa została także dziewczynka. Jej zeznania uznano za wiarygodne i spójne.

Mowa o nauczycielu jednej z nowosądeckich szkół podstawowych. Jak informuje Radio Kraków, obecnie przeprowadzane są czynności procesowe - przesłuchanie świadków, uczniów szkoły, a także nauczycieli. Podczas przesłuchania uczniów obecny jest psycholog. To jego opinia przekłada się na ocenę wiarygodności zeznań.

Nauczycielowi przedstawiono zarzut. Ten jednak nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Pomiędzy zeznaniami nauczyciela i dziewczynki pojawiły się rozbieżności. W związku z tym prokuratura skierowała wniosek do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Po wpłaceniu 20 tys. zł poręczenia majątkowego mężczyzna wyszedł na wolność. Nałożono na niego dozór policji, a także zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną, nauczycielami oraz uczniami szkoły podstawowej, w której jest zatrudniony. Na czas trwania postępowania został zawieszony w wykonywaniu zawodu nauczyciela. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

To koniec problemów sądeckiego MPK? Rada Miasta zdecydowała
To koniec problemów sądeckiego MPK. Zmiany w uchwale budżetowej na 2021 rok wraz z autopoprawkami zostały przyjęte. 4 mln złotych zostanie przesunięte z działu oświata i wychowanie dla spółki MPK.

fot. ilustracyjne

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje