środa, 24 marca 2021 07:36

To koniec problemów sądeckiego MPK? Rada Miasta zdecydowała

Autor Aleksandra Tokarz
To koniec problemów sądeckiego MPK? Rada Miasta zdecydowała

To koniec problemów sądeckiego MPK. Zmiany w uchwale budżetowej na 2021 rok wraz z autopoprawkami zostały przyjęte. 4 mln złotych zostanie przesunięte z działu oświata i wychowanie dla spółki MPK.

Podczas poniedziałkowego briefingu prasowego w siedzibie spółki MPK, prezydent Ludomir Handzel poinformował o złożeniu poprawki do budżetu, dzięki której do spółki MPK miała wrócić kwota 4 milionów złotych. - MPK to miejsce pracy wielu mieszkańców Nowego Sącza i Sądecczyzny. W związku z tym złożyłem poprawkę do budżetu, która ściąga z wydatków bieżących z działu oświata i wychowanie stosownej kwoty i proponuję przeznaczenie tego dla sądeckiego MPK – tłumaczył Ludomir Handzel.

- Pieniądze są, kolokwialnie mówiąc, pożyczone od oświaty i wychowania. Zapewniam przedstawicieli szkół i sądeckich nauczycieli, że w żaden sposób nie wpłynie to na kwestie związane z wynagrodzeniem czy ze stabilnością funkcjonowania sądeckiej oświaty – mówił.

Prezydent proponuje jak ratować sądeckie MPK. Ma konkretny plan
Podczas briefingu prasowego w siedzibie spółki MPK, prezydent Ludomir Handzel poinformował o złożeniu poprawki do budżetu, dzięki której do spółki MPK miałaby wrócić kwota 4 milionów złotych. Prezydent chce, by radni poprali poprawkę do budżetu na dzisiejszych obradach.

Decyzja zapadła na wczorajszej sesji Rady Miasta. - Cieszę się, że pan prezydent znalazł te cztery miliony złotych. Ubolewam, że jest to pożyczka z działu oświata i wychowanie, a nie sięgnięcie do środków niewykorzystanych z roku ubiegłego. Taka możliwość była, ale nie skorzystaliśmy z niej – powiedziała radna Teresa Cabała.

Przewodnicząca rady miasta Iwona Mularczyk wyraziła nadzieję, że przełożenie tych środków nie spowoduje problemów w oświacie. Zapowiedziała, że sama wstrzyma się od głosu.

- Przykre jest to, że 4 mln złotych muszą być wygospodarowane ze środków edukacyjnych, ale nie ma innego wyjścia. Spółkę  MPK trzeba ratować – stwierdził radny Maciej Prostko.

Za przyjęciem projektu uchwały głosowało dwudziestu jeden radnych. Jeden był przeciwny, a jeden wstrzymał się od głosu.

fot. UM Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje