wtorek, 9 sierpnia 2022 12:35

Nowy Sącz. 36-latek działał nielegalnie. Policjanci przeszukali jego posesję

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Nowy Sącz. 36-latek działał nielegalnie. Policjanci przeszukali jego posesję

Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych użytkowanych przez 36-latka funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. urządzenia i akcesoria służące do produkcji alkoholu etylowego oraz duże plastikowe zbiorniki z zacierem.

Funkcjonariusze sądeckiej komendy, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, otrzymali informację, że jeden z mieszkańców Nowego Sącza na terenie swojej posesji może produkować nielegalny alkohol. Postanowili to sprawdzić i kilka dni temu złożyli 36-latkowi wizytę.

– W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze natrafili na aparaturę do wytwarzania alkoholu, niezbędne akcesoria oraz duże plastikowe zbiorniki wypełnione zacierem. 36-latek został doprowadzony do sądeckiej komendy, gdzie usłyszał od policjantów zarzut z art. 12 a ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych

– informuje policja.

Zajmując się tym nielegalnym procederem, mężczyzna dopuścił się przestępstwa wyrabiania alkoholu bez wymaganego wpisu do rejestru producentów za co grozi mu teraz grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Inf./Fot. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje