czwartek, 15 października 2020 08:50

Nowy Sącz: Rusza budowa Instytutu Ekonomicznego PWSZ

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz: Rusza budowa Instytutu Ekonomicznego PWSZ

Sześć firm ubiegało się w postępowaniu przetargowym o zlecenie na budowę budynku Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Trzy oferty mieściły się w budżecie zamawiającego. Budynek ma powstać do końca kwietnia 2022 roku.

26,2 mln zł – tyle znajdowało się w budżecie sądeckiego PWSZ. Oferty wykonawców wahały się między 18,4 mln zł a 30,8 mln zł. Głównym kryterium wyboru wykonawcy była cena. Przetarg uprawomocnił się 9 października br., a 13 października, w Rektoracie PWSZ, podpisano umowę z wykonawcą, którym została firma eRSbet.

Nowy gmach Instytutu Ekonomicznego ma stanąć do końca kwietnia 2022 r., przy Al. Wolności, obok Biblioteki PWSZ na placu, na którym dziś jeszcze stoi budynek dawnej zbrojowni pograniczników.

W obiekcie o powierzchni użytkowej 4,5 tys. m kw. przewidziano na parterze: salę wykładową (z możliwością podziału na 2 mniejsze), szatnie i sklepik; na pierwszym piętrze: salę wykładową, pokoje do konsultacji i pomieszczenia administracyjne. Podobnie rozplanowano piętro drugie i trzecie, wraz z m.in. pomieszczeniami sanitarnymi i pomieszczeniami technicznymi. W piwnicach przewidziano m.in. garaże i magazyn.

Inwestor przejmie plac budowy w najbliższych dniach, a prace rozpocznie od przekładki sieci kolidujących z budową i rozbiórki byłej zbrojowni.

Instytut powstał jako jeden z trzech pierwszych utworzonej w 1998 roku PWSZ, ale jako jedyny nie posiada własnej bazy dydaktycznej. Zajęcia dla studentów odbywają się głównie w budynku wynajmowanym od marszałka województwa małopolskiego przy ul. Jagiellońskiej (w tzw. Ciuciubabce).

inf./fot. PWSZ Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje