czwartek, 23 stycznia 2020 13:23

Nowy Sącz. Takiej świetlicy można pozazdrościć

Autor Marzena Gitler
Nowy Sącz. Takiej świetlicy można pozazdrościć

W czwartek, 16 stycznia, Prezydent Ludomir Handzel wraz z wiceprezydent Magdaleną Majką  otworzyli nową świetlicę na Osiedlu Kilińskiego przy ulicy Stolarskiej. Jest to kolejna świetlica otwarta w ostatnim czasie z  przeznaczeniem na  działalność kulturalno-oświatową i samorządową mieszkańców osiedla.

- Bardzo się cieszę, że mogę być z państwem w tak radosnej chwili. Jak bardzo jest potrzebna ta świetlica widać po frekwencji, dlatego jeszcze bardziej się cieszę, że w ciągu roku udało się w pełni zmodernizować ten budynek, który popadał w ruinę – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Mam nadzieję, że to miejsce będzie służyło państwu do integracji międzypokoleniowej. Jest to miejsce, gdzie będzie mógł się również spotykać Zarząd Osiedla.

W otwarciu budynku przy ulicy Stolarskiej uczestniczył również poseł Edward Siarka, Patryk Wicher oraz przewodnicząca Zarządu Osiedla Kilińskiego Stefania Podgórska.

- Wiem jak ważne są takie miejsca, gdzie mieszkańcy mogą się spotkać i tworzyć wspólnotę. Można tutaj porozmawiać i rozwijać swoje zainteresowania. Życzę państwu, abyście w tym miejscu przestali być anonimowi i dobrze spędzali tutaj czas - powiedział poseł Edward Siarka.

Podczas otwarcia mieszkańcy mogli obejrzeć wystawę fotografii uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego Nataszy Gródek. O oprawę artystyczną zadbali Katarzyna Chruściel i Rafał Gądek z zespołu Vis-à-Vis.

Pomieszczenia zostały przystosowane do nowych potrzeb i wyposażone w odpowiednie meble, sprzęt oraz pomoce i materiały edukacyjne, książki i gry, komputery z dostępem do internetu oraz urządzenia służące do ćwiczeń rekreacyjnych.

W placówce będą prowadzone zajęcia tematyczne, a także kółka zainteresowań, czy przedsięwzięcia  kultywujące lokalne tradycje i zwyczaje. Będą z nich mogli korzystać mieszkańcy Nowego Sącza niezależnie od wieku: dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe, głównie seniorzy. Każdy będzie mógł zapisać się na konkretne zajęcia i wziąć w nich udział zupełnie bezpłatnie. Koszt modernizacji budynku to 1 131 600 zł.

Obecnie w Nowym Sączu funkcjonują już świetlice na os. Nawojowska (ul. Kusocińskiego 4a), na os. Przydworcowe (ul. Żółkiewskiego 23) na os. Stare Miasto (ul. Romanowskiego 2) oraz na  Osiedlu Centrum przy Al. Wolności 39a.

inf. i fot. i wideo: UMNS

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje