poniedziałek, 18 października 2021 15:49

Nowy Sącz. Tragiczne zderzenie. Nie żyje taksówkarz

Autor Tomasz Stępień
Nowy Sącz. Tragiczne zderzenie. Nie żyje taksówkarz

Do tragicznego wypadku doszło 15 października wieczorem na ulicy Sucharskiego w Nowym Sączu. W wyniku zderzenia dwóch samochodów ciężko ranny został taksówkarz. Zmarł w szpitalu.

Służby, które przybyła na miejsce zdarzenia ustaliły, że na dwupasmowej drodze doszło do zderzenia czołowo-bocznego samochodów osobowych marki Skoda Octavia oraz Opel Vectra. Pojazdem marki Opel podróżowały trzy osoby tj. dwie osoby dorosłe i dziecko, które opuściły pojazd o własnych siłach i nie uskarżali się na żadne dolegliwości. Po zderzeniu Opel przejechał przez pas zieleni na przeciwny kierunek jezdni po drodze uszkodził podstawę nowo stawianej latarni drogowej. Samochód całkowicie blokował ruch drogowy.

Skodą podróżował 73-letni taksówkarz, który w wyniku zderzenia wypadł  z samochodu i znajdował się nieprzytomny na chodniku. Skoda przejechała na drugą stronę skrzyżowania po drodze uszkadzając latarnię uliczną i blokując całkowicie ruch drogowy. W wyniku zderzenia doznał bardzo ciężkich obrażeń i nie udało się go uratować. Zmarł w szpitalu.

Na miejsce zdarzenia równocześnie z zastępami straży dotarła karetka Pogotowia ratunkowego. Z uwagi na leżące elementy na jezdni, kierunek drogi na którym doszło do zderzenia był nieprzejezdny. W trakcie prowadzonych działań na miejsce zdarzenia dotarła druga karetka, której ratownicy przebadali pasażerów samochodu marki Opel. Po badaniu pozostali oni na miejscu zdarzenia. Działania strażaków trwały godzinę.

info i fot: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje