środa, 21 lipca 2021 08:59

Nowy Sącz. Zaatakował 18-latka w parku. Za kratkami może spędzić nawet 12 lat

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz. Zaatakował 18-latka w parku. Za kratkami może spędzić nawet 12 lat

22-letni, podejrzany o rozbój sądeczanin jest już w rękach policji. Mężczyzna usłyszał zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za czyn, którego dokonał, grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

16 lipca w godzinach popołudniowych na terenie jednego z sądeckich parków doszło do rozboju. Jak wynika z ustaleń policjantów, do siedzącego na ławce 18-latka podjechał na rowerze mężczyzna. - Zapytał go, ile posiada przy sobie pieniędzy. Gdy 18-latek nie chciał odpowiedzieć, mężczyzna stał się agresywny i zaczął mu grozić, że go pobije. Młody mieszkaniec województwa śląskiego z obawy o swoje zdrowie i życie wyciągnął z portfela 600 złotych, które następnie sprawca wyrwał mu z ręki i odjechał. Pokrzywdzony, gdy tylko ochłonął udał się do sądeckiej komendy, gdzie o zdarzeniu powiadomił policjantów – relacjonuje podkom. Justyna Basiaga, oficer prasowy KMP w Nowym Sączu.

Zaraz po otrzymanych zgłoszeniu sądeccy kryminalni zaczęli działać. Ustalili przebieg zdarzenia i rysopis sprawcy, po czym przystąpili do przeszukiwania terenu. Już kilka godzin po zdarzeniu mężczyzna podejrzewany o ten czyn trafił w ręce sądeckich policjantów.

- W trakcie przeszukiwania ulic miasta, na osiedlu Kaduk, funkcjonariusze zauważyli młodego mężczyznę jadącego na rowerze, który odpowiadał rysopisowi sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Po nocy w policyjnej celi, w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Sączu usłyszał zarzut dokonania rozboju – dodaje oficer prasowa.

19 lipca 22-latek został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

fot. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje