piątek, 23 lipca 2021 07:02

Nowy Sącz zgłosi do rządowego dofinansowanie projekty o wartości ponad 180 mln zł

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz zgłosi do rządowego dofinansowanie projekty o wartości ponad 180 mln zł

Prezydent Nowego Sącza przedstawił inwestycje, dla których Urząd Miasta będzie wnioskował o dofinansowanie z programu Nowy Ład. To trzy projekty, które, według władz miasta, "wielokrotnie przewijały się w propozycjach mieszkańców".

- Realizujemy program rozwoju Nowego Sącza, dlatego chciałem przekazać jakie wnioski zostaną złożone w ramach pierwszego naboru do Polskiego Ładu. Są to tematy, które wielokrotnie przewijały się w propozycjach mieszkańców - powiedział na konferencji prasowej Ludomir Handzel.

Budowa wschodniej obwodnicy Nowego Sącza, modernizacja budynku Ratusza i budowa boiska ze sztuczną murawą w Zawadzie - to projekty, o których dofinansowanie w ramach programu Nowy Ład będzie wnioskował Nowy Sącz.

Największą z inwestycji jest z pewnością ta pierwsza, a więc budowa wschodniej obwodnicy Nowego Sącza, której projekt wyceniony został na 150 mln złotych. Inwestycja obejmuje budowę drogi o łącznej długości 3,13 km wraz z chodnikiem, ścieżką rowerową oraz: ronda, skrzyżowania, obiekty mostowe (potok Łubinka i rzeka Kamienica), estakada (ul. Długoszewskiego), wiadukt (ul. Jamnicka), mur oporowy między mostem (rzeką Kamienicą) a wiaduktem, regulacja potoku, ekrany akustyczne, oświetlenie drogowe, kanalizacja deszczowa, przepusty, umocnienie rowów, zatoki autobusowe. Planowany okres realizacji to lata 2022-2025.

W przypadku remontu budynku ratusza projekt zakłada m.in. roboty budowlano-instalacyjne: dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych, osuszenie i ocieplenie fundamentów: wykonanie kanalizacji deszczowej, wymianę dachu: renowację elewacji i balkonu wieży, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, przebudowę schodów, dostosowanie do p.poż, wykonanie instalacji oraz modernizację dojść do budynku. Wyceniony został na 30 milionów złotych. Okres realizacji tego zadania to lata 2022-2023.

Koszt budowy boiska ze sztuczną murawą w Zawadzie to 5 milionów złotych. inwestycja miałaby zostać zrealizowana w latach 2022-2023. Obejmuje ona budowę nowego boiska ze sztuczną murawą o wymiarach 65 x 105 m wraz z towarzyszącymi urządzeniami budowlanymi oraz rozbiórkę budynku gospodarczego na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego w Zawadzie. Boisko będzie miało charakter ogólnodostępny i będzie udostępniane bezpłatnie dla dzieci i młodzieży.

Wnioski mają zostać złożone do końca tego miesiąca.

fot. UM Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje