poniedziałek, 27 sierpnia 2018 12:08

Nowy Targ: właścicielkę garbarni przed oszustem uratował… Krzysztof Rutkowski!

Autor Aleksandra Bieniek
Nowy Targ: właścicielkę garbarni przed oszustem uratował… Krzysztof Rutkowski!

Nietypowa akcja w Nowym Targu. Znany detektyw Krzysztof Rutkowski uratował właścicielkę garbarni przed kolejnym wyłudzeniem pieniędzy.

44-letnia mieszkanka Nowego Targu była ofiarą jednego z oszustów. Mężczyzna powołując się na swoje kontakty z urzędami w województwie małopolskim, wyłudził od właścicielki garbarni 470 tysięcy złotych. Naciągacz wpadł, bo… powiedział, że zna Rutkowskiego!

Wynikami akcji detektywistycznej w Nowym Targu, 23 sierpnia pochwalił się Krzysztof Rutkowski na swoim Facebooku.

- W dniu dzisiejszym ok.15.30 zakończył się koszmar Urszuli Talarek, 44-letniej mieszkanki Nowego Targu, która prowadzi garbarnie skór. Biuro Rutkowski podjęło działania w związku z uzyskaną informacją dotycząca Dawida B., który to powoływał się na wpływy w różnych urzędach woj. małopolskiego oraz odnosił się do rzekomych kontaktów z Biurem Rutkowski. Do dzisiaj wyłudził od Urszuli Talarek 470 tysięcy złotych oraz od Andrzeja S., 150 tysięcy złotych. Dzisiaj przyjechał po kolejne 130 tysiące złotych, które miał uzyskać od bizneswoman z Nowego Targu. Biuro Rutkowski ujawniło także zorganizowana grupę przestępczą, która miała wydawać lewe patenty wodnego pogotowia ratunkowego w Nowym Targu. Patenty były również wywożone na Słowację. Osoby nie uczestniczyły w żadnych kursach w zamian za tysiąc złotych otrzymywały patenty motorowodne – informuje Krzysztof Rutkowski.

Sprawą wyłudzeń pieniędzy ma się zająć prokuratura.

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka